Průměrná sazba hypoték v České republice klesla na dno - v poslední době


Vydáno: 23.12.2016 | Aktualizace: 23.12.2016

Poslední záznam v tomto roce - tato čísla porostou.

Výsledky listopadu v České republice, průměrná sazba na hypotéku bez fixačního období klesl na další rekordní nízkou hodnotou a činil 1,77%. Tyto údaje Fincentrum Hypoindex.
Hypoteční sazby v České republice poklesl téměř všechny letošního roku, ale listopadu bude poslední měsíc, což mělo za následek rekordně nízkou úroveň byla opět aktualizována. Od prosince se Česká republika vstoupila v platnost nové finanční legislativy s cílem usnadnit předčasné splacení hypoték a dalších půjček, a tím zvýšit riziko pro banky.
To je důvod, proč v listopadu, poslední měsíc před inovací České banky se snaží přilákat co nejvíce nových zákazníků v důsledku rekordní počet hypoték vydaných - 14,386 úvěry ve výši 29.683 miliard korun. Před tímto záznamem patřil června, kdy banky vydávají 12,324 hypotéky 23.776 miliard korun.
Nicméně, do konce roku pokles prosince průměrných sazeb hypoték se zastaví, protože vstoupí v platnost nové právní úpravy, téměř všechny hlavní banky v zemi začaly zvyšovat úrokové sazby hypoték. První udělal Komerční banka, pak ho připojil Hypoteční banka, Raiffeisenbank, UniCredit Bank a Sberbank, a od ledna - a České spořitelny.
Banky nabízené úrokové sazby hypoték, takže tvoří jen něco málo přes 2% - na této úrovni než před rokem.
"Věříme, že sazby v tomto roce dosáhla svého dna. Události posledních týdnech poukazují na změnu kurzu a postupné zvyšování sazeb, "- řekl mluvčí Mary Motskova Hypoteční banka.
"Již nyní můžeme říci, že v únoru, průměrná sazba na hypotéku - zvláště v kontextu nového úvěru legislativy - dosáhne 2,1%. Pokud se inflace roste rychleji, než se očekávalo, bude sazba vyšší. Před druhém čtvrtletí očekáváme sazbu v rozmezí 2,05% až 2,20% ", - zdůraznil v Equa bank.