Proč potřebuji kreditní zprávy?


Vydáno: 08.02.2017

Lidé někdy vyhýbat kontrolu nad jejich úvěrová historie. Z různých důvodů - jeden věří, že nebude rozumět kreditní zprávy. Někdo líný. Někdo nerozumí tomu, proč je to nutné - protože banka zavedla, co to znamená další vyzvat, jaké to bude zajímavé. Ve skutečnosti je všechno mnohem jednodušší. Hlavní věc je pochopit, proč je potřeba stejnou kreditní zprávy, měli byste mít zájem na tom a co dělat, když se něco "V žádném případě."


Proč potřebuji kreditní zprávy?


Podle statistik, asi polovina českých občanů nepovažuji za nutné se ptát sami sebe CHB, pokud jde o vaší kreditní zprávy, která je v podstatě výkaz úvěrovou historií. A pokud patříte ke stejné části, která ignoruje důležité dokumenty, tady vám několik důvodů, aby přehodnotil svůj názor.

Jakkoli to zní podivně, ale je to zpráva o úvěr může být signál, který vaše osobní data byla ukradena. U osobních a finančních dokumentů často ukraden lidí o úvěr - ao této půjčky bude určitě dostat zprávu. Čím dříve začnete, tím více pravděpodobný pozitivní výsledek zpochybnit.

Kreditní zpráva poskytuje ucelený obraz o vaší bonity. A čím víc je úvěr pro vás "se zaměřily", tím výraznější bude nastavení pro banku. Můžete také předem identifikovat ty položky, které mohou "matoucí" potenciální věřitele. A zatímco potřeba "rozředit" některé negativní záznamy pozitivní.

Někdy můžete slyšet, že každá žádost zpráva o úvěr vliv na zprávě. To není pravda. Žádost o úvěrovou historií majitele nemá vliv na jeho kvalitu i potenciální věřitelé nezajímavé. Ale bude jistě zajímavé, kolikrát byla tato kreditní zprávy požádá kolegy - poté, co se každá taková žádost podána při podání žádosti o úvěr.

A nezapomeňte, že v CHB pracují lidé - jsou triviální chybou při zpřístupnění údajů ve vaší kreditní historii. A to bude zaznamenávat další dluhy a po lhůtě splatnosti lidí. Jen proto, že jsi byl jmenovec nepovinné práva.

Prevence je vždy levnější než léčba


Samozřejmě, že v pořadí čtvrtletní CHB vaší kreditní zprávy - je znepokojující, a říkáme, drahý. Ale takové opatření jsou nutná, pokud problémy jsou běžnou skutečností, ne předpoklad. Když už máte, nebo opravit případné chyby nebo zjistit, zda vaše dokumenty se stali obětí podvodníků. V typické situaci, ale stačí se obrátit na CHB jednou ročně jako preventivní opatření, a místo toho se obrátit na banku pro velkou půjčku vyloučit pravděpodobnost selhání.

V případě, že problém "našel"


No, když všechno dobré - vy "rutinní" nařídil kreditní zprávy, a nic neočekávané, jelikož bylo zjištěno. Dáme "tick" v odstavci vztahů s bankami a tiše stavět je. Nebo odložit zprávy do té doby, dokud se požadovaný úvěr. Další věc, pokud problém stále nalézt.

Je-li kvalita úvěrové historie je špatná, pak s velkými úvěry muset počkat. A to změnit situaci, v závislosti na jeho složitosti.

V případě, že zpráva byla "aktivní" úvěry, které jste uhasit, je to také příležitost zanepokoyitysya. Několik z těchto "aktiv" bude jistě důvodem k odmítnutí nové půjčky. S cílem "vymazat" se bude vztahovat na ty banky, které tyto půjčky vydány. Měly by poslat v CHB informací nejen o otevření úvěrový limit, ale že to bylo zcela uhašen.

Harder-li úvěrové zprávy najdete záznamy o úvěry, které nebyly brány. Budeme se muset obrátit na příslušnou aplikaci CHB. Možná je to častý omyl - CHB informace ověřit a přijmout opatření. Nicméně, možná zjistíte, že informace získané od banky - a vaše jméno ve skutečnosti trvalo nějaký úvěr. Budeme se muset obrátit na policii. Především si uvědomit, že banky nepřijímají presumpci neviny - pokud můžete prokázat, že půjčka ne, že budete muset splatit.