Proč potřebujete finanční plánování


Vydáno: 07.12.2016

Chudoba a bohatství - že si vyberete?
Proč potřebujete finanční plánování
Pokud zvolíte bohatství, ale nic dělat, bude chudoba sama přijdou k tobě, a bude to vaše volba. Ale pokud si stanovit cíle a vypracovat plány na jejich dosažení, což přispívá k vytváření rezerv na zajištění finanční jistotu a pohodu rodiny, vaše sny se stanou skutečností.
Vezměme si některé důležité aspekty finančního plánování.
1. Měla by poskytovat příjem
Nejjistější způsob, jak se vyhnout se finančním problémům - pravidelný příjem. Odborníci říkají, že mají jeden zdroj příjmů je velmi nebezpečné. Je třeba hledat další pasivní příjem. Pasivní příjem, jsou ty, které nevyžadují denní čas a náklady na pracovní sílu, mohlo by to být příjmy z pronájmu, úroky z bankovních vkladů a výnosy z investic.

2. První platit sami
Ještě nemáte srovnávat se s veverkou? Ano, proteinů. Z měsíce na měsíc spustit jako veverka v kleci, se snaží, tvrdě pracovat, pak dostanete plat. A začnou platit pro všechny, ale ne sami. To se děje každý měsíc ... Ale ti - nejdůležitější osobou. Nic není důležitější než zaplatit sám! Toto praví hlavní zákon peněz.
Typicky, 10% příjmů - komfortní úroveň úspor. Platební sebe, začnete svůj vlastní budoucí stav, který bude nejen cítit chráněni z životních problémů, ale také dát důvěru v budoucnost a důvěru.
3. Začít budovat své úspory na penzi
Pro mnohé z nás myšlenka, že "penzijní problém" by měla převzít i v jeho mládí, jako nepřirozené. V mládí přemýšlet o odchodu do důchodu jen málo, ale tyto jednotky a najít finanční nezávislost v budoucnu.
Time - nejvyšší poradce při tvorbě kapitálu. Ztráta dobu nejméně jednoho roku - významná ztráta. Zde je příklad: cílem - vytvořit kapitál ve výši 1.000.000 $ dolarů a odejít do důchodu na 60 let.. Začneme stavět kapitál do 30 let. Za tímto účelem investované do '30 až 762 dolarů měsíčně pod 8%. Pokud tomu tak není začnou nabíhat 30 a 32 roky, pak se hromadit stejnou částku za stejné období měla investovat 896 dolarů měsíčně. A pokud začnete investovat 40, vytvořit kapitál 1.000.000 $ a 60 let investovat 38 let již v roce 1811 dolarů měsíčně. Je zřejmé, že dřívější zahájení, aby spořit a investovat, tím snadněji a tím větší šance, aby se stal finančně nezávislý.
Chcete-li chránit sebe, svou rodinu, svou finanční budoucnost, chcete dosáhnout všechny ty nejdivočejší sny a pocit bezpečí, budete muset začít dnes.

3. Naplánujte své výdaje
Lidová moudrost marná porovnává peněz z vody. Pokud si nevíte, jak a co utrácet, můžete vnějších okolnostech minute touhy vedou k tomu, že si nevšimnete, jak odešel bez penny.
Zlikvidujte prázdné výdaje, které nepřinášejí nic jiného než zklamání a lítosti. Aby bylo možné přesně určit, který kanál vaše výdělky vyjde, vyzkoušet po dobu jednoho měsíce zaznamenat jejich náklady. Mějte na paměti, budou výsledky překvapit.
Vytvoření výdajový plán a pevně rozhodnout o jeho realizaci.

4. Nezapomeňte na záložní
Začněte hned tvořit jejich vlastní finanční zabezpečení - rezervního fondu. To by mělo být 3-6 měsíční náklady vaší rodiny. Během krize, jako "bezpečnostní polštář" vám pomůže cítit chráněni. Při použití rezervního fondu v těžkých časech, budete i nadále žít v pohodlných podmínkách, které jsou zvyklí. Po zlepšení finanční situace, znovu doplnit své rezervy.
5. Vytvořte si finanční plán
To je klíč k pochopení rodiny a jeho pohodu. Koneckonců, kolik rodinné konflikty by se dalo předejít, pokud se rodina celková finanční cíl a finanční plán.
- Jste teď žít tak, jak chcete?
- Co se má stát pro vás žít život, který si vždy snili?
Souhlasit, tyto otázky jsou nějakým způsobem spojeny s předmětem peněz. Odstranily své finanční situace (rizika a příležitosti) a začít se starat o své finance a jejich budoucnost.
Hledat nové způsoby, jak vytvořit, zachovat a zvýšit své bohatství.
Hned druhý den, vy málo času na to. Čas je mnohem víc než peníze. Začne působit do budoucna.