Proč hypotéky v České republice pro cizince levnější než pronájem


Vydáno: 06.12.2016

Expert realitní společnost Gartal, pomohl pochopit, jaké jsou výhody hypotéky v České republice pro cizince k pronájmu.

Obrovské množství akvizic nemovitostí v Praze prostřednictvím hypotečních úvěrů. Dokonce i ti cizinci, kteří nemají dostatek finančních prostředků na pořízení bydlení, nechtějí vybírat peníze z podnikání a využít hypotečního systému v českých bankách na 4-6% ročně.
Přední tvrdé konkurenci české banky se snaží udržet úrokové sazby hypoték na minimum, které nabízejí příznivější podmínky úvěru, například:
- Pokračování hypotečního termín do 40 let;
- Schopnost splácet úvěr v předstihu;
- Schopnost hypotéka bez zapojení zákazníka (ale služba je dočasně nedostupný v důsledku globální krize).
Cizí státní příslušníci mohou požádat o hypotéku v Praze 2-4,5% ročně, zatímco sazba závisí na následujících nuance:
- V té době vydal hypotéky, termín závisí na věku dlužníka;
- U úvěrů sazeb časových pevné. V období ", kterým se stanoví termín" banka nemá právo na změnu úrokové sazby, a dlužník nemůže splácet úvěr v předstihu. V důsledku toho menší soubor "Termín fix", tím nižší je úroková sazba;
- Míra rizika. Bere v úvahu bonitu dlužníka, a podíl úvěrů ve vztahu k záchraně.

Všimněte si, že jak získat hypotéku v České republice pro cizince, kteří mají trvalý pobyt bude obtížné. Zvlášť v případě, že dlužník je na jiném místě a bez oficiálních příjmů v České republice nebo v případě jeho firma nemá žádné finanční historii a cash flow. Je zřejmé, že to bude obtížné postavit před soud cizince, který nebyl v souladu se smlouvou o půjčce a prostě šel s Českou republikou. Z tohoto důvodu se české banky nedá hypotéku na cizince, který není schopen platit hypotéku každý měsíc.
Ve všech ostatních případech, hypotéka na koupi bytu je nejen výnosné, ale velmi pohodlné a obezřetně. Mnoho lidí pronájem bytů v České republice, stejně jako zjistí, že je ziskový. Ale jednoduchý výpočet vám pomůže ujistit, že tomu tak není.

Proč hypotéky v České republice příznivější nájmu
Vezměme si tento příklad: žijete v Luzhin v Praze 5, pronajme byt za 11 000 korunách měsíčně a platit účty, a mohl dostat hypotéku, aby 40% z kupní ceny do banky nebo vrácení peněz, platit měsíční 7000 korun. Po určitou dobu, po kterou se objevily své vlastní domy.
V současné době v České republice je schopen učinit na základě nejvýhodnějších hypotečních podmínek: pod 2,79% ročně. Po obdržení trvalý pobyt nebo občanství v České republice, budete mít svůj vlastní byt. Tato volba je také ideální pro mladé rodiče, kteří chtějí pečovat o budoucnosti svých dětí tím, že byt na hypotéku. Ve věku dítěte nebo svatbu bude mít vlastní domov - vynikající podporu úspěšnému startu. Kromě toho můžeme vzít byt nájemné, náklady na hypoteční pokrývající.