Proč banka odmítá spotřebitelských úvěrů?


Vydáno: 21.09.2016

Mohlo by se zdát, že vše je jednoduché a jasné - pokud chcete úvěr, přijít a vzít si jej. Nicméně, ne všechny růžové, jak se zdá na první pohled. Předtím, než dostanete své drahocenné peníze na vzdělání, léčbu, nákup nábytku nebo zařízení, banka musí zvážit žádost o takových fondů. Každá česká banka má riskantní politiky, které mají vliv na systém bodování. V bance, tento držák je nižší někdo nahoře, ale každá finanční instituce má portrét ideální dlužníka. Úvěrové specialisté prošli školení musí naučit "zpaměti", která by měla být ve věku dlužníka; že platy a výnosy Extras; Majetek, který je vlastněn a tak dále. Nezapomeňte, že stoprocentní dodržování všech parametrů nezaručuje úvěr.

Proč ne dát bankovní úvěr? Prvním a hlavním důvodem, proč může banka odmítnout spotřebitelský úvěr je poskytován nepravdivé informace. Zákazník si může říci, že pracuje ve velké společnosti, ale ve skutečnosti je již měsíc pryč a neformálně načerno jako taxi. Pak banka selže, protože všechny informace jsou pečlivě kontrolovány, mohou existovat hovory do šéfa, a zaměstnanci oddělení. Proto byste měli vždy říkat pravdu a nic než pravdu. V případě neformální práce, můžeme poskytnout ručiteli banka nebo zajištění, jakož i důkazy o jejich schopnosti platit, koupi nemovitosti v posledních šesti měsících, informaci o aktuálním vkladů a vkladů, za přítomnosti majetkových cenných papírů.

Druhým důvodem pro odmítnutí může být špatnou úvěrovou historií, rozmazlený dosud vyplacena úvěry a pohledávky po splatnosti. Stává se tak, že banka nemůže přijmout jednoznačné rozhodnutí o klienta žádost o úvěr, v tomto případě, aby se minimalizovalo riziko, bude banka nabídne klientovi nebo zvýšení akontace nebo půjčky změnu frekvence či prodloužení úvěru. Zákazník může kontaktovat Credit Bureau, aby vyjasnila informace a pokusit se vzít úvěr od bank.

Třetím důvodem pro odmítnutí úvěru může být velký úvěr zátěž na straně klienta. Například potenciální dlužník již učinila jednu nebo dvě půjčky v nedávné minulosti, a přesto nejsou vypláceny, pak banka může požadavek dokonce s pozitivní úvěrovou historií zrušit. Další banka selže zákazníkovi v případě, že úvěr dlužník není pro sebe a druhý (přátelé, známí). Protože v tomto případě banka nevidí konkrétní osoba odpovědná za platbu, a proto nebude riskovat svou pověst.

Tam jsou některé případy, kdy z důvodu pracovníkem banky, dlužník být odepřen hotovost, ale lidský faktor je těžké bojovat.