Převody v eurech od příštího roku bude okamžitě konat - a to i o víkendech


Vydáno: 05.12.2016

Evropská rada pro platby potvrdila zavedení nového režimu SEPA bezhotovostní převody Instant: převody mezi bankami ve 34 zemích budou instant v listopadu 2017.

V listopadu 2017, bankovní zákazníci mohou okamžitě převést peníze na příjemce v platbách na plochu v eurech (Single Euro Payments Area, SEPA), který zahrnuje 34 států. Evropská rada pro platby (Evropská rada pro platby, EPC) oznámila nový program pro rychlé převody peněz SEPA Instant Credit Transfer (SCT Inst), který začne pracovat příští rok.
Peníze se objeví na účet příjemce v reálném režimu, bez ohledu na denní dobu - ve všední dny ao víkendech. V současné době, v souladu s Evropskou radou pro platby, převody v eurech z jednoho účtu na jiný v rámci jednoho státu může trvat celý den.
Následující rok, operace proběhne během 10 sekund. Za prvé bude jednat omezit převod na jiný účet - až do výše 15 tisíc eur. V budoucích evropských poskytovatelů platebních služeb budou moci zvýšit maximální hranici částky - ". Potřebám trhu a vývoji technologií" podle svého uvážení v souladu s
Okamžité platby schéma SCT Inst není povinné, ale Evropská rada pro platby vyzývá poskytovatele platebních služeb, aby se připojily k dohodě o jeho použití od ledna 2017. To platí i pro ty dodavatele, kteří mají v úmyslu přijímat pouze v hotovosti.
Možná, že s příchodem schématu SCT Inst bude novým platebním metodám, jako je například mobilních plateb P2P k dispozici.