Předpověď: Dolar v České republice v porovnání s eurem


Vydáno: 24.11.2016

Podle odborníků bude "Trump efekt" Česká měna oslabila k úrovni 27 korun za dolar. Nyní sada parita vůči euru.

Jen několik měsíců se může stát obyvatelé, jako je pořízení České republiky - Americké dolary nebo eura - jak koruny vůči oběma měnám mohou být stejné.
Pouze v kontextu budoucí hospodářské politiky nového prezidenta USA Donald Trump dolaru posílila vůči koruně o 5,5% za posledních 10 dnů. Navíc měna může posílit pozitivní dopad a očekávané zvýšení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému (podobně jako centrální).
Takže, v poslední době, jeden dolar byl hodnota 24 koruny, ale začátkem tohoto týdne sazba vzrostla na 25,5 švédských korun. Tak koruna reagoval na posílení dolaru vůči euru.
Podle údajů banky Citigroup, Evropskému hospodářskému a americká měna by mohla být rovni před koncem tohoto roku a je určena pro obyvatele České republiky budou stát stejně, nebo asi 27 eur za dolar / euro. Český analytik Komerční banka Marel Drzhimal souhlasit s takovou prognózou, ale věří, že úprava sazba se nestane před březnem.
"Tak, tento trend ještě změnit, a dolar začne opět oslabovat jako omezení uvolněné měnové politiky Evropské centrální banky přinese ovoce," - řekl expert.
Podle něj, "Trump efekt", ale není tak snadné "jít ven" - nový prezident má v úmyslu pokračovat v politice, nižších daní a vysokými náklady, což vede ke zvýšení deficitu státního rozpočtu, "zrychlení" HDP a zvyšující se inflace.
"To povede k výraznému nárůstu výnosů dluhopisů ve Spojených státech a potřebu posílit měnovou politiku americké centrální banky. Z tohoto důvodu posílení dolaru vůči euru a koruna bude pokračovat v příštích měsících, "- řekl analytik.
Mimochodem, výnos desetiletých dluhopisů USA poté, co vyhrál Trumpa vzrostl z 1,73% na 2,29%.
Podle ekonoma ING Bank Jakub Seydler, oslabení eura může také přispět k vzestupu k moci v skeptiků politiků EU. Nicméně nejistota dolaru a eura v okamžiku, kdy je stále vysoká, varují odborníci.
Tak se politická situace v USA ovlivňuje nejen Českou republiku směnných kurzů. Prognózy inflace zvýšila ziskovost nejen americká, ale i české státní dluhopisy. Zejména v září, výnos desetiletých dluhopisů činil 0,24%, od úterý - je 0,574%, vzhledem k c i než Ministerstvo financí zrušilo aukci naplánované na středu dluhopisy.