Právní podnikání v České republice se zhroutí a bující podvodů


Vydáno: 09.12.2016

Vývoj právního podnikání v České republice je stále problematičtější. To potvrzují i statistiky z několika zdrojů. Spolu s tím, že rekordní počet nehod společnosti, nové společnosti v tomto roce tam byla nejnižší za posledních pět let. Podvod všeho druhu je naopak stoupat, což signalizuje policejní zprávy.
V první polovině roku 2016 se Česká republika objevila více než 11.400 nových firem. Podle odhadů České tiskové kanceláře, většina firem otevřen v roce 2010. Potom se vlna všeobecný optimismus mnoha podnikatelů otevřel zpevnit neopodstatněné.
Brzy se situace změnila. Loňský rok byl horší než ten předchozí. V 2500 to se zavřelo firem. Platební neschopnost, konkurzní před naplno, tam byl rekordní počet.
Každou hodinu platební neschopnost či úpadek pochopil, v průměru 1,2 firmě. Zničil nejen stavební firmy, ale také obchodní a výrobní společnosti nebo organizace služeb (např cestovní kanceláře).
Většina malých podniků čelí kolapsu. Tam bylo 724 prohlášení podaných insolvenčních právníci a podnikatelé, navíc bylo oznámeno, že 158 případů úpadku.
Ve srovnání s prvními osmi měsíců loňského roku, letos se počet bankrotů zvýšil o více než 5%. Mezi podnikateli výše škody se zvýšil na 15%. Pokud vezmeme v úvahu statistické údaje na dlouhou dobu, je situace ještě horší. Před 12 lety, pokud bankrot malých podniků tvořily 17% z celkového počtu zkrachovalých firem, nyní zničení více než 60%.
Důvodem pro toto byl limit úvěrů od bank, nestabilní legislativa, zlepšení zákonů. To není překvapující, že podle tiskové agentury ČR, každoročně rostoucí počet podnikatelů, kteří se zaregistrují své firmy nejsou na území České republiky a zemí s nejlepšími podmínkami daňového systému. Mnoho z nich se rozhodne Maďarsku, kde daně pro podnikatele velmi nízká. Za tři a půl roku se počet českých firem kontrolovat v Maďarsku se zvýšil o více než 40%.
Ministerstvo průmyslu a obchodu nevidí situace není tak bezútěšná, zdůraznil, že český vývoz, jako je Rusko, záznam zvýšil. Nicméně, toto se vztahuje pouze na několika málo velkých firem, nejvíce zapojených v automobilovém průmyslu.
výroba vozidel v České republice je stále aktivně rozvíjet i když TPCA v Kolíně snižuje počet zaměstnanců. Škoda také začíná po rekordní výsledky reorganizaci a snížení počtu pracovníků.
Přestože právní firma je v úpadku, podvodné firmy objevují jako houby po dešti. V prvních třech měsících letošního roku, podle policie, byl ukryt přes 5 mld. Kč.