Pravidla pro bezpečné platby na internetu


Pravidla pro bezpečné platby na internetu

Počet platebních transakcí na Internetu, které používají různé bankovní platební karty České republiky, je neustále roste. Jak udělat tyto výpočty naprosto bezpečné z finančních podvodů?

Nemáte náhodou dostat schůzku spekulanty, držitel karty musí pamatovat jednou a že operace musí poskytnout pouze ty informace, které budou v dalším článku. Tato banka odborníci důrazně doporučuje k léčbě s podezřením ty obchody, které jsou nutné pro bod transakcí - kód.

Informace požadované pro provoz na internetu

Zástupci všech bank se doporučuje, mohou držitelé poskytnout prodávajícímu (plnění ve formě on-line, platbě za zboží a služby), pouze tyto informace:

Číslo karty skládající se z 16 číslic (uvedeno na přední straně karty);

konečné datum uvedeno na kartě;

Kód se skládá ze tří číslic (je uvedeno na zadní straně karty - aby se svlékli pro podpis majitele - poslední třímístné kód) - CVC2 / CVV2;

Jméno držitele karty

výše operace.

Měli byste také pamatovat, že v případě, že karta bude převedena peněz, poplatník je dostačující poskytnout pouze číslo karty (16 číslic) a jméno majitele.

Jak, aby se nestali obětí podvodu

Nedílnou součástí života obyvatel českých městech - internetový obchod. Je možné koupit celou řadu produktů, platit za různé služby. V případě bezhotovostní transakce s použitím plastových karet. Aby se nestali obětí finančních podvodů, neměli byste tyto informace předložil karty:

PIN kód (požadováno pouze pro výběr hotovosti v bankomatu). Požadavek na PIN kód na internetu, mohou podat pouze podvodníci;

není nutné zadat osobní údaje (adresa bydliště, místo výkonu práce, telefonní číslo), a jiné informace, které nejsou přímo spojené s transakcí;

Nelze zadat žádné další podrobnosti o kartového účtu a heslo / přihlášení v bankovním systému.

Odborníci také důrazně doporučuje, aby dala přednost pouze těm online prodejců, kteří potvrdili dobrou pověst a od zákazníků, jakož i své kontaktní údaje (zpětná vazba). Odborníci radí pro platby na internetu, používat jednu kreditní kartu, a ne každý na oplátku (nejlépe měsíční nebo kreditní kartu s nastavenou mez, ne za vklad), a to je jen z počítače (soukromí). V návaznosti na tyto tipy bankéři musí zákazník chránit sebe a svůj rozpočet před protiprávními činy třetích stran.