Pravidla pro bezpečné platby na internetu


Vydáno: 27.09.2016 | Aktualizace: 28.09.2016

Počet platebních transakcí na Internetu, které používají různé bankovní platební karty České republiky, je neustále roste. Jak udělat tyto výpočty naprosto bezpečné z finančních podvodů?

Nemáte náhodou dostat schůzku spekulanty, držitel karty musí pamatovat jednou a že operace musí poskytnout pouze ty informace, které budou v dalším článku. Tato banka odborníci důrazně doporučuje k léčbě s podezřením ty obchody, které jsou nutné pro bod transakcí - kód.

Informace požadované pro provoz na internetu

Zástupci všech bank se doporučuje, mohou držitelé poskytnout prodávajícímu (plnění ve formě on-line, platbě za zboží a služby), pouze tyto informace:

Číslo karty skládající se z 16 číslic (uvedeno na přední straně karty);

konečné datum uvedeno na kartě;

Kód se skládá ze tří číslic (je uvedeno na zadní straně karty - aby se svlékli pro podpis majitele - poslední třímístné kód) - CVC2 / CVV2;

Jméno držitele karty

výše operace.

Měli byste také pamatovat, že v případě, že karta bude převedena peněz, poplatník je dostačující poskytnout pouze číslo karty (16 číslic) a jméno majitele.

Jak, aby se nestali obětí podvodu

Nedílnou součástí života obyvatel českých městech - internetový obchod. Je možné koupit celou řadu produktů, platit za různé služby. V případě bezhotovostní transakce s použitím plastových karet. Aby se nestali obětí finančních podvodů, neměli byste tyto informace předložil karty:

PIN kód (požadováno pouze pro výběr hotovosti v bankomatu). Požadavek na PIN kód na internetu, mohou podat pouze podvodníci;

není nutné zadat osobní údaje (adresa bydliště, místo výkonu práce, telefonní číslo), a jiné informace, které nejsou přímo spojené s transakcí;

Nelze zadat žádné další podrobnosti o kartového účtu a heslo / přihlášení v bankovním systému.

Odborníci také důrazně doporučuje, aby dala přednost pouze těm online prodejců, kteří potvrdili dobrou pověst a od zákazníků, jakož i své kontaktní údaje (zpětná vazba). Odborníci radí pro platby na internetu, používat jednu kreditní kartu, a ne každý na oplátku (nejlépe měsíční nebo kreditní kartu s nastavenou mez, ne za vklad), a to je jen z počítače (soukromí). V návaznosti na tyto tipy bankéři musí zákazník chránit sebe a svůj rozpočet před protiprávními činy třetích stran.