Práva dlužníků v získávání spotřebitelských úvěrů


Vydáno: 07.11.2016

Práva dlužníci při získávání spotřebitelských úvěrů. Zákon může číst všechny informace o práva dlužníků se týkala všech úvěrů, s výjimkou hypoték a podnikání.

Přísné dodržování těchto pravidel spočívá na bedrech nejen bankovních institucí, ale také mikrofinančních institucí, zastaváren a spotřebních družstev, které poskytují služby v České republice.

Ale bohužel, finančně - právní gramotnost málo liší, a to je na dosah ruky pro všechny organizace, které zastupují půjčky.

Pravidla upřesněn v zákoně platí pro následující typy úvěrových služeb:

Spotřebitelské úvěry;
Expresní úvěry (úvěrové produkty vydány);
poskytování limitu kreditní karty;
mikroúvěry v hotovosti;
účtenka úvěry;
hypotečních úvěrů.


Povinnosti českých finančních institucí klade podmínky úvěrů stojí na affiliate reklamy a na oficiálních internetových stránkách.

Dlužník musí předběžné studie informace:

z výše úvěru, podmínky splácení, úrokové sazby;
dodatečné platby;
požadavky na dlužníky;
načasování žádosti;
o velikosti pokut za porušení smlouvy ze strany dlužníka.

Máte-li propagační brožuru, která předepsané podmínky, úvěr musí být přísné dodržování všech deklarovaných předmětů. V opačném případě můžete dokonce požádat soud o uvedení v omyl.

1. Úvěrová plnou hodnotu.

Nachází se na první straně smlouvy o úvěru zahrnuje to veškeré platby dlužníka:

hlavním;
zájem;
dodatečné platby.


Vhodný pro celou částku úvěru v samostatném rámečku, který se nachází na první straně smlouvy doprava, nahoru a měl by trvat nejméně 5% z celé stránky.

2. Dlužník má právo na základě podmínek smlouvy ve lhůtě pěti pracovních dnů a v šestém oznámit rozhodnutí. Tato smlouva nabývá účinnosti od obdržení dlužníka a výše úvěru od této chvíle začnou být zájem.

3. Sankce za porušení půjčky podle zákona nesmí být vyšší než 20% ročně (0,1 procenta) za den!

4. České banky nemají právo vnucovat zákazníkům banky potřebují pojišťovny. Dlužník může pojistit svůj majetek, zdraví a život, kde chce nebo odhlásit z pojištění v případě, že zákon není nutné.

5. Můžete odmítnout úvěr do 14 pracovních dnů ode dne uzavření smlouvy, a to i v případě, že peníze obdrží dlužník. Procentuální podíl se vypočítá v takovém případě, pouze pro tento termín.

Případné sankce za předčasné splacení nelegální !!!