Praha našel před 200 lety trať Mozart a Salieri


Vydáno: 17.02.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Praha našel před 200 lety skladba Mozarta a Salieriho. Nález byl oficiálně představen na konferenci v úterý.
Pracovníci Českého muzea hudby v Praze našli skladbu, kterou napsal s Wolfgang Amadeus Mozart a Antonio Salieri. Výsledky byly považovány za ztracený po dobu 200 let. Jeho objev muzeum představí v úterý na konferenci. To bylo hlášeno Sharqi Dochkalova Národního muzea.
V letošním roce se Česká republika připojí k oslavám výročí Mozartova génia skladatele s jehož narození bude letos konal po dobu 260 let, a se smrtí - 225 let. Během svého života napsal více než 600 děl světského i duchovního charakteru (oper, symfonií, koncerty, komorní hudby, hmotnosti, chorály).
Sbírka Českého muzea hudby a libreta zůstává italského básníka Lorenza da Ponte, nejslavnější operu napsal Mozart je "Don Giovanni." Tato opera Mozart napsal speciálně pro Prahu a v roce 1787 on sám řídil premiéru v divadle STAVIVSKOMU.
Italský skladatel Antonio Salieri byla významná postava v opeře koncem 18. století. Jeho opera hrála po celé Evropě, ale po smrti Salieri prací zapomenuta. Rozšířil mýtus, že otráven Mozarta ze žárlivosti. Odborníci v muzikologii vyvrátit tento předpoklad, jako historické dokumenty a události naznačují, že vztah mezi skladateli založeny na vzájemném respektu. Mýty o bojích a žárlivosti může být způsobeno tím, že německé a italské hudební školy a zároveň si navzájem konkurují.