Praha bude hostit konferenci o přijetí eura v České republice


Vydáno: 07.02.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Politici a experti budou diskutovat přínosy a rizika České republiky bude přechod na jednotnou evropskou měnu. Praha bude hostit konferenci o přijetí eura v České republice.
Dnes v Praze, bude konference věnovaná přijetí eura a souvisejících rizik v České republice. Mezi hlavními řečníky budou předseda vlády Bohuslav Sobotka a místopředseda Komise Valdis Dombrovskis. Potom proveďte správu České národní banky Miroslav Singer, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhi náměstka ministra financí Lena Yuroshkova.
Akce se bude konat národní shromáždění v rámci EU, která funguje jako stálé platformy pro diskusi o aktuálních evropských otázkách. Akce - zahájit diskusi o výhodách a rizicích spojených se zavedením eura.
Česká republika se již dlouhou dobu debata o přijetí eura. Podle nedávné studie, negativní postoj země k jednotné evropské měny. Až do nedávné doby, euro byl prezident obránce Miloš Zeman. Nicméně, v listopadu, řekl, že Česká republika může vzít to pouze v době, kdy se Řecko vyřeší úlohu v eurozóně.
Současná vláda opakovaně oznámila, že současný zvolený termín cílem bylo nepřijme euro. Technicky Česká republika může jít do měny do roku 2020.