Pracovní trh v České republice dokončil testování sociálních karet, který bude uveden do aktivního provozu


Vydáno: 09.12.2016

Centrální burza práce v Praze dokončil testování nových sociálních karet a pokračoval ke spuštění systému. Na konci roku S-karta, se kterou můžete získat potřebnou vládní pomoci a srážky budou mít více než 50 tisíc lidí.
Trial vydávání a distribuce sociálních karet ukázal zaměstnancům pracovní výměny, že systém je plně připraven, po kterém to začalo vstoupit do širokého používání.
Systém sociálních karet bude spravovat Česká spořitelna, která zvítězila ve výběrovém řízení.
Banka obdržela více než 40.000 žádostí o vydání S-map z různých organizací. Na jejich propuštění, a banka dala deset pracovních dnů. Všichni zákazníci budou zaslány dopisy od výměny práce, která bude obsahovat výzvu k hotovou kartu. PIN kód bude zaslán jako adresové karty obyčejného Balíčkové příjemce. Do konce roku burza práce se chystá vydat 50.000 karet a připravit 150 až 200 tisíc žádostí o.
I když tyto karty budou vydávány pouze těm, kteří mají nárok na jakékoliv státní podpory. Tyto kandidáty na pracovní místa, která nedostávají žádné výhody, budou S-Card mohou být vydány pouze od ledna. Nyní se karty půjde pouze těm, kteří to skutečně zapotřebí.
Lidé mohou přijmout vládní pomoci použití karty v bankomatu. Kouření je jediný odstoupení ze všech akruální pomoci. Tam bude žádná provize zaplatit kupní S-kartu, převod peněz prostřednictvím bankomatu na jiný účet nebo střílet s cashback služby v obchodě. Vpřed pomůcky mailem nebo zpeněží spořitelen bude o poplatcích.
Proti sociálních karet ze strany Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP), která se schází ve čtvrtek na protest o novinkách ministerstva práce. Lídři NRZP se dvakrát vyzváni, aby soud k zastavení výroby a vydávání plastových karet. Nicméně, spravedlnost pracovníci nezabýval žádosti. Rada zpochybnila antimonopolního zakázané organizaci k projednání věci. Rada manažeři věří, že S-Card pouze komplikují situaci pro lidi, kteří dostávají státní podporu. Vydání nových map a někteří kritizovali aktivisty v oblasti lidských práv, odbory a opozice.