P2P-úvěrové služby v České republice čelí první problémy.


Vydáno: 02.09.2016

K dnešnímu dni, český zákon neupravuje půjčování P2P uvedení na trh.

Platformy, které se zabývají P2P-úvěrů soukromým osobám a firmám každý rok v České republice je stále více. Tam bylo časné komplikace a pohledávky.
"Česká obchodní inspekce se zvažuje několik stížností na smlouvy P2P», - s vylisovaným tajemník inspekce Jiří Frёhlih. Nicméně, inspekce zabývá pouze situací týkajících se úvěrových společností.
P2P-platform přímým připojením dlužníky i věřitele. Tento atraktivní pro ty, kteří i pro ostatní. Investor dostane dobrou zájem, a dlužník může vzít úvěr, kdyby odmítl tuto banku.
Více informací o P2P-úvěrů v České republice.
Regulovat riziko věřitel sám může například investovat pouze do bezpečných zařízeních, kde je mnohem nižší riziko neplacení finančních prostředků. Některé platformy nabízejí některé finanční náhradu v případě nezaplacení úvěru. Ale v každém případě, není věřitelům pojištění vkladů jako banka k dispozici. A P2P-platformy není nutné vytvořit pojišťovací fond. Nyní je Česká obchodní inspekce dohlíží na dodržování zákona o právech spotřebitelů takovým službám.
K dnešnímu dni, český zákon neupravuje P2P-úvěrů.
Nicméně, služby on-line půjčky lze aplikovat ustanovení obecných zákonů. Například zákon o podnikání zákona o spotřebitelském úvěru nebo platebním systému.
Nyní Ministerstvo financí České republiky se připravuje nový zákon o spotřebitelském úvěru. Změny v zákoně bude mít vliv na provoz P2P-platforem.