Poruchy v mikroúvěrech: nejčastější příčiny


Vydáno: 25.01.2017

Dnes dostat mikroúvěr v České republice je velmi snadné, protože mnohé české mikrofinančních organizací jsou připraveni přijímat online aplikací. Dlužník bude stačit najít vhodnou MFI a na svých internetových stránkách vyplnit ve standardním formuláři. Ujistěte se, že určit, je nejvhodnější způsob půjčky.

Každý ví, že na mikroúvěry jsou nastaveny poměrně vysoké úrokové sazby, a to i přes to, takové návrhy jsou velmi populární. Důvod je jednoduchý transakce a nízká míra selhání. Tito věřitelé loajální k potenciálním dlužníkům a je-li rozhodnutí o odmítnutí splnit žádost o úvěr, tak tam je dobrý důvod.

korektní

Mikrofinančních organizací, které pracují s dlužníky na dálku, nemůže vidět osobu. Neměli bychom si myslet, že v tomto případě věřitel může podvádět s jinou osobou nebo vynalézat tuto informaci při přípravě žádosti o úvěr. Každá organizace mikrofinancování má svou vlastní bezpečnost, povinností, které zahrnuje validaci všech poskytnutých informací. Pokud zjistíte nesprávné údaje věřitel odmítne udělit mikropůjčky. Chcete-li být v nepříjemné situaci s odmítnutím věřitele vypůjčených prostředků by měl člověk pečlivě vyplnit všechny aplikace a opakovaně kontrolovat, aby se zabránilo náhodnému chyby.

Zpoždění v platbách

Mikrofinančních organizací téměř nikdy požádat Credit Bureau, ale v každém takovém věřiteli má svůj vlastní základ, na kterém jsou kontroly potenciálních dlužníků. Jestliže osoba nebyla dosud řešena v tomto úvěrové organizace pro mikroúvěrů nebo odvolat, ale neměl potíže s návratem vypůjčených finančních prostředků, v takovém případě nebude mít problémy se získáním půjčky. Když se potenciální dlužník již pracoval s touto finanční instituce a platby mikroúvěrů doprovázena vážnými zpožděním, ve většině případů je žádost zamítnuta.

diskutabilní profil

Dnes při posuzování úvěrových žádostí odborníků mikrofinančních provádět kontroly všestranný člověk. Často se dnes za tímto účelem mohou navštívit stránky klienta v sociálních sítích. Není divu, že věřitelé začali provádět takové zkoušce, protože prostě objeví moderní člověk po stránce, aby splňovaly podmínky komunikačního klienta, může jeho zájmy posoudit úroveň příjmů a života, dostupnosti automobilu nebo jiného cenného majetku. V případě, že strana KFM klient personál se zdají podezřelé, může být půjčka odepřena.

Perverzní historie dlužníka

Existuje mnoho mikrofinančních organizací mezi malým počtem firem pro snížení rizika využívání služeb Credit Bureau a podívat se do historie potenciálního dlužníka. Zvlášť ji pečlivě kontrolovat nikdo to neví, ale pokud obsahuje závažné nesrovnalosti v platbách minulých úvěrů, organizace mikrofinancování chce spolupracovat s klientem a odmítnutí žádosti o úvěr.