Portál nebankovních půjček


Vydáno: 17.11.2017

Finanční trh v České republice aktivně nabízí online půjčku. Poptávka po nebankovních úvěrech lidí rychle roste. Na základě výsledků nedávných studií evropských vědců počet portálů nabízejících půjčku od společností poskytujících mikrofinancování se za poslední rok více než ztrojnásobil.

Portál nebankovních půjček

Portál nebankovních půjček neustále zachycuje nekonečné návštěvy zákazníků. Většina z nich posílá žádosti, aby využila půjčku.

Tento trend je nejčastěji způsoben tím, že banky mají sofistikovanější systém poskytování úvěrů. Absolutně není každý schopen požádat o úvěr v bance, protože tyto struktury vyžadují maximální ověření informací o dlužníkovi. A mnoho faktorů může vyvolat odpověď ne pro zákazníky. Nepříznivá úvěrová historie, nedostatek oficiálních výdělků nebo trvalý pobyt v cestovním pasu mohou negativně ovlivnit přání klientů na úvěr.

Také autoři analýzy provedli průzkum mezi klienty a zjistili, že téměř 70% české populace má představu o takové službě, jako je on-line úvěr. A asi 20% respondentů uvedlo, že mají osobní zkušenosti s poskytováním nebankovních půjček.

Takové úvěry mají v porovnání se službami banky mnoho výhod. Ale jako nějaký postup, nějak spojený s finančními prostředky, on-line půjčování vyžaduje zvýšenou koncentraci pozornosti a extrémní opatrnost. Je třeba poskytnout přiměřené posouzení osobních práv a povinností, které mohou být určeny podmínkami smlouvy.