Populární mýty o hotovostní úvěry


Vydáno: 12.11.2016

Máte-li před 5-7 lety, bankovních úvěrů v České republice byl více určen pro právnické osoby, v posledních letech se situace změnila a české banky masivně půjčují lidem programu spotřebitelských úvěrů. A nejpopulárnější úvěr hotovosti, s nímž dlužník může získat dostatečně velké množství peněz pro jakýkoli účel, bez ručitele, ručitelé nebo doklady potvrzující příjem. Ale navzdory tomu, že mnoho zákazníků již hodnotil ziskovost bankovního produktu, existují nejméně tři běžné mýty o hotovostní půjčky, které ve skutečnosti nemají nic společného s realitou.

Mýtus 1. Získejte hotovostní úvěr je hračka. Jak víte, že české banky jsou polohovací spotřebitelský úvěr bez ručitele a ručitelů jako nejdostupnější úvěr. Ale to je jen reklamní metoda, která je nutná k přilákání nových potenciálních zákazníků. Faktem je, že získat úvěr pro takový program, teoreticky zcela jednoduše, prostě dost, aby jen pár dokumenty identity. Ale ve skutečnosti, v případě, že banka nemá komplexní informace o dlužníkovi a jeho příjmu, nemůže správně posoudit jeho finanční pozici. A v případě, že věřitel bude alespoň určité pochybnosti o tom, zda dlužník zaplatí dluh, on by raději popřít úvěru. Bohužel, toto vede k tomu, že české banky často odmítají vydat úvěr zcela solventní a svědomité dlužníků. Takže získat úvěr v hotovosti poprvé, co nemůže dostat ven ani v dobře zavedené klienta.

Mýtus 2. V případě, že banka zkrachuje, nebudete mít na splácení úvěru. Není tomu tak! I v případě, že banka zcela ukončí svou činnost, bude se jednat o nástupce, na kterou dlužníci budou splácet dluhy. Kromě toho, pokud vaší konkurzu nebo v likvidaci, může úvěrová instituce prodávat jedinečnou sbírku půjčky agentur. Takže dát půjčku a úroky zákazníci mají v každém případě.

Mýtus 3. Je-li dlužník nemůže splácet úvěr v hotovosti, banka okamžitě ho dát k soudu, nebo dát vymáhání pohledávek agentury. Hlavním cílem každé úvěrové instituce - zisk v dlouhodobém horizontu. A vzhledem k tomu, že úroky z úvěrů - je hlavním zdrojem příjmů banky, je logické, že věřitel je v první řadě o dlužníkovi, aby zaplatil dluh za celou dobu trvání úvěru. Takže pokud potíže zákaznickou zkušenost se splácením, že banka musí jít s ním setkat, nabízejí restrukturalizaci dluhu, nebo dokonce dovolenou úvěru. Nároky u soudů, které prodávají dluhu sběratelů - je extrémní a vysoce nepopulární opatření, které se používá pouze ve vztahu k škodlivých neplatiče.