Poptávka po hypotečních úvěrů v České republice hity rekord


Poptávka po hypotečních úvěrů v České republice hity rekord

Nízké úrokové sazby z hypoték a ceny klesají nemovitostí výrazně ovlivnily spotřebitelské poptávky po nemovitostech v České republice v poslední době. V loňském roce banky poskytnuté úvěry na 123 mld. Kč, což obvykle stane druhou největší úvěr "tranší" Češi na bydlení hypotéky v historii země. Zvýšený objem nejen hypotéky, ale počet nových zákazníků, které již naznačuje stabilní trend.
Podle odhadů českých bank v roce 2017 se zaměří na hypoteční lidi alespoň a celková výše úvěru bude asi 100 mld. Kč. Jak poznamenal hlavy Hypoteční banka banka zasadil Jan (Jan Sadil), v kontextu ekonomického rozvoje dnes lze pozorovat v oblasti hypotečních úvěrů je výjimečný výsledek pro expresi ovlivněn stabilních cen nemovitostí a rekordně nízké úrokové sazby v České republice.
Pouze jedna banka populace Česká spořitelna loni byl vzat jako hypotéky 36 mld. Crown. Ve srovnání s jinými roky, tato částka je o 19% vyšší počet zákazníků také zvýšil - o 16%. Do konce září loňského roku, Češi vzali hypotéky pro domácí nákup ve výši 796 mld. Kč, což je podle České bankovní asociace, více než v předchozím roce o 5,37%.

Úrokové sazby klesají
Důvodem, proč je takový vysoká poptávka po hypotékách v České republice, byla skutečnost, že jsou levnější. V roce 2014 se hypoteční úvěr na bydlení může být nižší než 5% v roce 2015 - již v 1% méně a loni průměrná úroková sazba v hodnotě dosáhl 3,52%.
Měsíční platby na hypotéku na 15 let činily 7 tis. Kč měsíčně, která je podle českého finančního centra, je nejnižší úroveň od roku 2003, kdy se tato oblast začala vést statistiky pouze. Uvědomte si však, že je to jen průměrná čísla, která slouží pouze pro orientaci v oblasti bankovních služeb.

Novostavby za
Nové rodinné domy a byty typu loňském roce, ale nevyužili takovou silnou poptávku, jako předtím. Hypoteční úvěry nejvíce zájemců, kteří chtěli koupit již zabudovány v bytech 60 metrů čtverečních. metry a metr domy do 135 metrů čtverečních. mv oblastech.
Nákup nemovitosti v České republice o hypotéku velká poptávka v centrální části České republiky - již tradičně největší v Praze neklesá zájem o byty do 60 metrů čtverečních. m v nových budovách.
Může trvat rok a zvýšil celkovou částku sníženou hypotéky, které zákazníci stále nejsou schopni si dovolit to ještě nebylo odstrašující k vytvoření rostoucího počtu nových návrhů od bank v České republice. Pokud jde o 800 mld. Kč, což Češi již provedené v podobě hypoték na pořízení bydlení, není oprávněná pouze 3% objemu úvěrů.