Pondělí v České republice mohou zaplatit mobilní telefon bezkontaktní technologii NFC


Vydáno: 09.12.2016


V pondělí v České republice začala provoz mobilních plateb, pracuje na technologii NFC. Ačkoli to je také možné nahradit hotovost a kreditní karty, protože tato technologie je realizován ve společnosti velmi pomalu.

Mnohé z nich jsou velmi přitahovány k myšlence, že v blízké budoucnosti, zákazníci mohou přestat platit v obchodech hotovosti a plastových karet a bude ji používat pouze pro mobilní telefony. Podle společnosti Juniper Research, letos kvůli mobilních plateb uplynulo 60 miliard dolarů při platbě za zboží v obchodech. Předpokládá se, že v roce 2017 bude toto číslo bude 670 miliard.

Podle výzkumné a poradenské společnosti Gartner, loni mobilní platby bylo vynaloženo 105, 9 miliard dolarů. Předpokládá se, že v příštím roce se toto číslo zvýší na 170 miliard. Celkové množství mobilních transakcí na celém světě v roce 2016, v závislosti na společnosti by měl přesáhnout 600 miliard dolarů.

Logicky, mobilní platby jsou zajímavé pro všechny ty, pro něž růst ziskových svazků. Mezi nimi, v první řadě, banky a výrobci karet, které teprve nedávno začal experimentovat s bezkontaktní mobilní platby technologie na bázi NFC. Používá se k bezdrátové komunikaci mezi elektronickými přístroji, které jsou od sebe odděleny krátkou vzdálenost, a představuje ideální řešení pro bezkontaktních plateb pomocí mobilního telefonu.

Česká pobočka společnosti Telefonika pondělí začala nabízet SIM kartu s podporou NFC v osmnácti obchodech. Na projektu se podíleli i ostatních společností (Visa, CB a Samsung). Projekt je druhá fáze pilotního karty vydává loni, což se projevilo zájem a ochotu lidí na trh tento inovativní způsob platby.

Společnost Visa rovněž podepsala smlouvu s operátorem Vodafone, čímž bude zahájen mobilní technologie NFC platba ve všech zemích, kde Vodafone. Jednalo se především Německo, Holandsko, Turecko a Anglie.

Společnosti projekt Organizátoři jsou přesvědčeni, že český trh je připraven pro přijetí NFC plateb. Nicméně, zatímco Telefonika vyrábí pouze dva tisíce speciální SIM pohlednice, které jsou nabízeny zákazníkům pouze jako doplněk k mobilnímu modely: Samsung Galaxy SIII. SIM karta je k dispozici pouze tehdy, pokud si koupíte MALOOBCHOD Telefonika smartphone tento konkrétní model, nebo se vrátil z již získali v jednom ze salonů značkových Samsung Galaxy SIII.

Dosud v České republice etapa testování určit, zda budou zákazníci vyjadřovat úrokové platby NFC. Společnosti zapojené do projektu doufají, že poptávka bude vysoká.