Pomoci hypoteční dlužníky.


Vydáno: 13.01.2017

Jak to dopadá státní hypoteční pomoc dlužníky, kteří jsou v obtížné situaci?

Prudký skok v dolar ocitla ve velice obtížné situaci plátců hypotečních úvěrů v České republice. To má zajistit sociálních problémů Vláda schválila program P "Pomoc hypotečních dlužníků."

Řešení tohoto problému bude jednat s Agenturou pro bydlení hypotečních úvěrů. S pomocí opatření na celostátní úrovni, která byla přijata na zastoupení určené k pomoci hypoteční dlužníky, což vytváří komplexní udržitelnost a stabilitu na úvěrovém trhu.

Pro nové programy vláda vyčlenila prostředky ve výši 3 mld. Kč, což pomůže vyrovnat se s splacení dluhu přes 22 tisíc rodin, kteří se nacházejí v obtížné finanční situaci.

Kdo se může spolehnout na programu?

Vláda znělo víc než tucet kategorií hypotečních dlužníků, kteří mohou obrátit o pomoc. Nezapomeňte, že tento systém může být použit pouze v těch úvěrových institucí, které podepsaly dohodu o účasti v plánu. Celkový program, až 34 zúčastněnými finančními institucemi.

Zde jsou některé z privilegovaných skupin občanů, kteří mohou využívat speciální softwarové opatření k restrukturalizaci hypotéky nebo odloženo:
rodiny se dvěma a více dětmi;
-li jedno dítě ve věku rodiče by neměla být starší než 35 let;
ti občané, kteří se hypotéky jako součást sociálních dávek na bydlení, mají rovněž nárok na afirmativní bankami;
veteráni, osoby se zdravotním postižením nebo rodiče zdravotně postižených dětí;
vládní úředníci, akademici, obyvatelé nově klastrů.

Jaké jsou nuance vzít v úvahu při poskytování podpory pro dlužníka?

Chcete-li použít program, a to nejen vstoupit do sociální skupiny, ale také mít přiměřenou účetních dokladů důkaz o poklesu příjmů o 30%. Výše měsíční platby přes skok dolaru by rovněž měla růst nejméně o třetinu.

Státní podpora hypotečních dlužníků bude poskytnuta pouze tehdy, pokud úvěr po odečtení každého člena rodiny bude činit nejvýše 1,5 životní minimum.

Jaký druh bydlení by mělo být předmětem restrukturalizace hypotéku?

Udělat restrukturalizaci pod 12% a získat odložené platby za dobu 180-365 dnů budou pouze ty dlužníky, kteří mají poskytnuté úvěry před 1. lednem 2015. S cílem pomoci hypoteční dlužníky schválila banka, hypotéka musí být jediným příjemcem obývací prostor, náklady musí být v rozmezí 160% průměrné ceny za metr čtvereční v regionu. Také o omezení oblasti nemovitostí.

Omezit množství můžete odepsat banky - je 200.000. korun, takže se vyrovnává svým partnerům HMLA.

S touto podporou dlužník může obnovit solventnosti a neztrácet bydlení. Měna úvěru použít software nezáleží.