Polovina českých firem o zvýšení minimální mzdy


Vydáno: 14.12.2016

46% českých podnikatelů věří, že minimální mzda, která je v současné době 8500 eur, by měl být o něco vyšší ...
Asi 20% věří, že minimální mzda by měla být zvýšena na několik tisíc. 30% vyjádřilo naději udržet minimální mzdy beze změny. Údaje byly poskytnuty ČSOB. Do studie bylo zapojeno 500 malých a středních podniků. S nárůstem mezd hlasovalo 86% českých podnikatelů.

Nyní v České republice každý osmý společnost vyplácí plat ve výši minimální mzdy (8500 eur). Proto je podle představitele Petera ČSOB Mandi, někteří Češi by rádi zvýšili jeho velikost. Ačkoli počtu firem, které chtějí jakýchkoliv dobře definované množství odpadků, byla mnohem vyšší (15%).

Devět z deseti zaměstnavatelů v boji proti nezaměstnanosti by se odmítají zaměstnat zvýhodněné zakázána. 85% českých firem stále ještě dávají přednost najmout nedávné absolventy.

70% firem podpořil takzvané «Kurzarbeit", kde jsou řezné pracovníci hodiny a platit jejich platy s penězi, které poskytly evropských finančních prostředků. S Práce na částečný úvazek dohodnuté 52% zaměstnavatelů.

Podle sociologa, že většina z těch, kteří prospěch zvýšení minimální mzdy, s výhodami pro které jsou přímo spojeny. Je to hlavně pro lidi se základním nebo středoškolským vzděláním bez diplomu.

Ministr práce a sociální ochranu Michaela Marx Tomynovyh vysílání České televize vyjádřili, že nyní začne mluvit se zaměstnavateli o možném zvýšení minimální mzdy na 500 eur.