Pokladní automaty vytěsňují živé zaměstnance


Vydáno: 24.11.2017 | Aktualizace: 24.11.2017

České supermarkety zrušily použití hotovostních pracovníků jako hotovostních pracovníků. V mnoha rozvinutých zemích je protějškem prodejců počítačový samoobslužný pokladní. Takový inovativní systém umožňuje ušetřit rozpočet podniku a vyřešit problém s nedostatkem zaměstnanců.
 
Obchodní společnosti v České republice vstupují do nové úrovně služeb zákazníkům. Počet obchodů, které by implementovaly tento systém, se rychle zvyšuje. A kdyby průkopníky samoobslužných pokladen na českém trhu byly velké řetězce supermarketů, pak malé obchody využívají jejich využití.

Dnes téměř ve všech sférách českého průmyslu je nedostatek pracovníků. Všechny podniky postrádají pracovní sílu a jsou připraveni modernizovat systémy, aby vyřešily tento problém. Obchodní zástupci řeší problém pomocí samoobslužných pokladen. A již bylo poznamenáno, že přibližně třetina dokončených nákupů provádí zákazník bez pomoci zaměstnanců. Ale zástupci maloobchodních řetězců říkají, že fanoušci tradičního kontaktu pokladní kupující budou moci nakupovat prostřednictvím běžných pokladen.

Přestože prognózy specialistů jsou takové, že samoobslužné přístroje budou brzy schopny vytěsnit celý personál pokladny. Především je to kvůli výrazným úsporám ve firemních zařízeních pro servis zařízení. Jeden cash-atovat je ekvivalentní mzdě tří zaměstnanců. Nyní jsou vyvíjena nová zařízení, která poskytují nejpohodlnější a cenově dostupnější samoobslužný proces.