Pojištění spotřebitelských úvěrů. Musím?


Vydáno: 22.12.2016

Ve snaze snížit rizika české banky vyvíjet různé programy. Jedním ze způsobů, aby se ochránili před výchozím nastavení z úvěrů, banky zvážit pojištění. Pojištění spotřebitelský úvěr bez zajištění je skutečně účinný nástroj, který snižuje riziko věřitele.

Druhy pojištění v návrhu spotřebitelských úvěrů. Hlavním tématem v úvěrovém vztahu je pojistné případy, nástup, který znemožňuje včasné splácení úvěru dlužníkem. V takových situacích, úplné nebo částečné splacení úvěru je splatná pojistné. V současné době české banky nabízejí dlužníkům nebo vyžadovat, aby účast v těchto programech pojištění:

• Pojištění úvěrové závazky, v případě neplnění ze strany dlužníka své povinnosti, pojišťovna vyplatí peníze do banky;

• invalidním pojištění: rozlišit dočasné pracovní neschopnosti (havárie, nemocnice) invalidita a zdravotní postižení;

• Pojištění nedobrovolné ztráty zaměstnání: implikované snížení desítkové, ukončení pracovní smlouvy, likvidaci společnosti, a jiní;

• Životní pojištění: životní pojištění program je poměrně velká a zahrnuje řadu rizik, včetně odstoupení od života dlužníka.

Pokud vezmeme v úvahu spotřebitelské úvěry zajištěné, pojištěný je rovněž předmětem zástavy. Hlavním rizikem v tomto případě je celková ztráta vkladu nebo k významnému snížení jeho hodnoty v důsledku pojistné události. Všimněte si, že požáry, záplavy a jiné katastrofy vyskytují zřídka. Z tohoto důvodu ceny, jako je pojištění, nemovitosti, obvykle nízká.
Mám pojištění spotřebitelského úvěru?

Jakýkoliv druh pojištění při půjčování ziskové, zejména banky. Prémie na uzavírání těchto dohod plně nabitá dlužníků a výhody kupec je věřitelem. Samozřejmě, že mnozí lidé nemají rádi povinné pojištění a potenciální dlužníky hledají banky, kde tomu tak není.
Přepad zákaznická základna v bankách, které nevyžadují pojištění úvěru, nutí bankéře opustit politiku uložení politiky. V současné době spotřebitelský úvěr pojištění častěji není povinné či dobrovolné stav, nucené služby. To se zdá být banku a nebude trvat na pojištění, ale v případě odmítnutí účasti na pojistném programu nabízí zákazníkům vyšší rychlost.

Může banka dlužníkovi uložit pojišťovnu? Při uzavření smlouvy o úvěru, banka může trvat na tom, včetně politik v dané pojišťovny. Na webových stránkách banky zveřejňovat seznamy pojišťoven, podle banky splnit stanovené požadavky. Mnozí zákazníci se domnívají, že jakmile budou platit peníze, má právo zvolit si vlastní pojišťovnu. To není. V rámci zákona "o spotřebitelském úvěru" banka má právo zakládat seznam akreditovaných pojišťoven.

Jak se dostat na pojištění úvěru, pokud to byla nehoda? V případě, že dlužník za určitých okolností částečně nebo úplně neschopný, pak, za prvé, skutečnost, že je nutné potvrdit zdravotnického zařízení. Pak budete muset obrátit na pojišťovnu s žádostí o náhradu škody, a poskytují potřebnou lékařskou pomoc. Čas nehodě zdravotním postižením může trvat hodně, takže je nutné upozornit na břehu obtíže se splácením úvěru. V žádném případě nemusí skrývat fakta z banky, přes který je dlužníkem dočasně schopni splácet úvěr.

V případě, že dlužník zemře, dědicové nebo sozaemschyky musí okamžitě uplatnit na pojišťovnou a poskytují doklady o smrti s výpisem z lékařského karty nebo vyšetřování trestné činnosti. Nezapomeňte, že sebevražda není pojištěn nehodu a pojišťovna nebude platit nic, a veškeré závazky úvěru půjde na dědice nebo sozaemschykamy.

Jak se dostat pojištění na úvěr v případě, že pojišťovna odmítne uznat pojistné události?
V tomto případě dlužník musí okamžitě dát do jeho bankovní sazby. Opravdu, bankovní úvěry samo o sobě je zájem v dané finanční prostředky poskytnuté na úvěr, se vrátil, tak to může provést vlastní šetření s cílem identifikovat přítomnost porušování pojišťovny. Existují případy, kdy banky se nazývají pojišťovně zodpovědná za nezákonné odmítnutí zaplatit půjčku. Pokud se ani poté pojišťovna bude splácet úvěr, banka může dělat ústupky a dělat úvěr splátkový kalendář měkčí.

Mnozí věří, že banky nebudou splňovat dlužníků, ale ani banka, ani dlužník nechce ztrácet čas a peníze na dlouhých vyčerpávajících zkoušek. V extrémních případech, pokud banka nebo ve které nikdo nechce dělat kompromisy a vyžaduje zaplacení hypotéky, dlužník může prodat hypotéku byt a zaplatit dluh. Prodám byt lepším realitní kanceláře, protože banka sama prodat byt v aukci za mnohem nižší cenu. Vzhledem k tomu, banka je jediný zájem vrátit, že dlužník bude pravděpodobně nic nezbylo.

A co je nejdůležitější, nikdy zapomenout, že když uděláte úvěr nejsou jen nové úkoly pro jeho splacení, ale ne odstranil pravdu. Je-li to nutné důkladně prozkoumat všechny dokumenty a předměty z úvěrové smlouvy, totéž platí pro registraci smlouvy s pojišťovnou. Sam pojistná smlouva vydaná pro období, pro které je úvěr přijata. V případě, že dlužník splácí úvěr před plánovaným termínem, pojištění je platné až do konce tohoto období.

Pojištění pro vydávání úvěru - to je velmi pohodlné a přínosné postup pro dlužníka i banky.