Pohledávky zahraničí překročit 37 miliard korun


Vydáno: 07.06.2016

Pohledávky cizích států v České republice přesáhl 37 miliard korun. Zahraniční dluh České republiky dosáhl 37,1 miliard korun. To bylo hlášeno Ministerstvo financí ve výroční zprávě pro vládu.
Až do konce loňského roku, pohledávky ostatních zemích se Česká republika přesáhl 37,1 miliardy švédských korun, před rokem to bylo téměř 35 miliard korun. Většina z Kuby by měl - uvedl v MF zprávy o stavu a vývoji požadavků cizí měně na území České republiky.
Podle ministerstva pohledávky cizích států na území České republiky zvýšil o výpočtu úroků (na 580.2 milionů eur) a rozdíl ve směnných kurzů (1 766,2 milionů eur), protože většina dluh je v amerických dolarech.
Dluhy civilní půjčky jsou obecně 18 miliard korun. Z nich 6,9 miliardy by Kuba. Ale v říjnu loňského roku to bylo vyjednáno. Země uznává dluh a požádal snížit její část. Balance Kuba je ochoten zaplatit v eurech v dlouhodobém horizontu. Český návrh do jejích očí.
Pohledávky na speciálních půjček s označením "tajné" loni dosáhl 8 miliard korun. Tyto úvěry přijaté Libye a Kuby, která minulý poslal vojenské zásoby.
Dalších 11 miliard korun - o dluhové investiční společnosti a dluhu, které účtují tzv deblokatory, nebo obchodní dluh pohyboval od státu. Například na těchto úvěrů Alžírsko má 621 milionů korun.