Pohádkové mince z Prahy


Vydáno: 20.11.2017

Mincovna České republiky nedávno vydala dvě unikátní mince, které se okamžitě staly chtíčem pro sběratele po celém světě. Na mincích českých korun jsou vyraženy postavy z pohádek Smetany Zdeňka, rodáka z Prahy.

Nejznámější numizmatičtí řekli, že vzhledem k tomu, že to není divné, pohádkové téma je přední světovou. Takže britská státní pokladna pravidelně vydává mince s postavami z různých vánočních příběhů. Mincovna Francie zvěčnila Alice v říši divů, Pinocchio a Šípkovou krásu.

To je správné a mincovna České republiky se rozhodla, že nebude stát a bude sledovat módní světový trend. Vyrobil dvě varianty pohádkových mincí: měď-nikl a stříbro. Na přední straně jsou znaky samotné (Rakosnichek a Malá čarodějka) a na zadní straně mince je vyryto nápis.

Bylo známo, že se blíží ještě jedna třetí mince s obrazem dalších pohádkových hrdinů.

Na tyto mince mají Češi zvláštní pocity. Jako symbol vzpomínky a udržování národních tradic zhoršují pocit jednoty s jejich rodným stavem. Jsou zakoupeny jako dary a rodinné hodnoty.
Česká mincovna je známá svými původními mincovními tradicemi. Od 90. let minulého století byla každá stávající finanční ražba ze zlata nebo stříbra. Také MHD provádí výrobu jednotlivých zlatých pruhů a mincí pro osobní objednávky.