Podvádění bank v poskytování úvěrů malým podnikům


Vydáno: 02.02.2017

Udržet si své vlastní podnikání není snadné. To vyžaduje neustálé doplňování pracovního kapitálu a je to ve většině případů získáním bankovního úvěru podnikatel. Často se majitelé firmy si myslí, že v žádném případě by měl být rovněž kladné rozhodnutí o žádosti věřitele. Podle jejich názoru po obdržení kladné rozhodnutí, bude pouze řádně plnit své úvěrové závazky.

Není to tak jednoduché


Ale ve skutečnosti je to mnohem složitější. Často již před podepsáním smlouvy o půjčce, banka, kdy finanční prostředky byly prakticky v kapse podnikatel, tam jsou některé obtíže. V bankách úplně podvody jsou vzácné, ve většině případů si cení svou pověst a přesto mezi klientem a věřitelem mají často nedorozumění. Příkladem takového zmatku může být informační brožury, data, která se výrazně liší od skutečných podmínkách.

Podmínky minimální sazba


V současné době prakticky žádná česká banka nepoužívá pevnou úvěr sazby. V reklamě "zapomněl", což signalizuje možný rozsah roční sazby, a slovo "na" potenciální dlužník může jednoduše ignorovat. Jako výsledek podnikatel tráví spoustu času a úsilí, aby doyitysya kladné rozhodnutí o žádosti v naději na získání příznivého půjčku. Po shromáždění četné dokumenty, těsně před podpisem pro podnikatelský úvěr, člověk zjistí, že sazba se zdá být téměř dvakrát vyšší než význam spoléhal na to. V tomto případě bude buď muset dohodnout a podepsat smlouvu nebo odmítnout provést dohodu.

Poplatek za registraci podnikatelského úvěru


Mnoho finančních institucí Česká republika odmítla poplatky, protože jsou nelegální, ale přesto značný počet bank, které produkují různé poplatků těchto poplatků. Brožura napsal o nich, což vede podnikatel opět dostane do situace, kdy musí brát na sebe povinnosti nerentabilní nebo odmítnout půjčku.

Povinné osobní pojištění


Bylo by užitečné pojištění a majitele podniků, jako je tomu v případě zdravotních problémů všechny dluhy budou hrazeny pojišťovnou. Problém leží jinde - často banky požadují povinné pojištění, spolupracuje pouze s určitou firmou, náklady na politiky, která je několikanásobně dražší než podobné pojištění na jakékoli jiné pojišťovně.

Úvěrové podmínky v reklamě není veřejná nabídka


Není mnoho českých občanů porozumět tomuto rozhodnutí a při čtení brožury, pravděpodobně nevěnoval pozornost. A pak se schovat důležité informace. Když tam je podobný nápis na letáku by si měli uvědomit, že tyto podmínky nemusí být run na banku. To se týká především načasování žádosti o podnikatelský úvěr. V případě, že reklama uváděla 2-3 dny, může být odloženo, a po dobu 2-3 týdnů. Obchodní může kvalifikovat vybrán věřitele, ale popíral, aby půjčku bez udání důvodu. A na těchto úvěrů může banka požadovat dodatečné doklady, které nejsou registrovány v oblasti reklamy.