Podmínky pro získání úvěru pro malé a střední podniky


Vydáno: 19.01.2017

Úvěry na pomoc malým podnikům rostou. Malé podniky a půjčky - je téměř synonymem, jak rozvíjet své vlastní malý podnik, a to zejména ve fázi svého vzniku, bez externích infuzí velmi obtížné. Peníze na nákup zboží a zařízení, nájemné a jiné potřeby.

Banky jsou ochotné půjčovat čeští podnikatelé, ale pouze ty, které splňují určité podmínky. České banky mají zájem nových potenciálních zákazníků, kde si můžete vydělat. A to zejména proto, a podnikatelé - vlastníci malých podniků. Na jedné straně, malé firmy - je nejvíce často vyžaduje dlužníků kategorie úvěrů, protože vývoj podnikatelů obvykle nestačí vlastní kapitál. A bankéři to vědí a jsou přitahovány k IP spolupráci s použitím atraktivních úvěrových nabídek. Na druhou stranu, kladou tyto drsné podmínky získání úvěru pro malé a střední podniky, že malý podnikatel splňuje. Výsledkem je, že úvěry v České republice ve skutečnosti může trvat déle než pětina těch, kteří chtějí získat úvěr.

Harder získat úvěrovou pomoc začínající podnikatele, kteří buď mají minimální zkušenosti v této oblasti, nebo začít podnikat "od nuly". Tak to začarovaný kruh: České banky jsou ochotny půjčovat, ale ukládají velmi přísné požadavky pro potenciální dlužníky a malé a střední podniky, které potřebují hotovost, ale nemůže si je. Důvod je zřejmý: banky potřebují ujištění, že jejich peníze se vrátil k nim a ke stejnému výsledku. A to může dát pouze podnikatelům, jejichž činnost již existuje dlouhou dobu a stále roste. Ale většinou oni, kteří potřebují úvěry mnohem méně, a to - celý paradox.

Úvěrové společnosti nevydávají půjčky v humanitární pomoc - to dělají jen za účelem zisku. A požadavky, které kladou na dlužníky, je oprávněná. Ale věci podnikatelé a další malé podniky zakladatelé není tak beznadějné, jak se zdá. Jen aby zůstal v bance o úvěr musí být pečlivě připraveno:

- Potřebujete napsat podnikatelský plán, který je dokumentován odůvodnit, proč dlužník potřebuje peníze, kterou se chystá utratit, a co je nejdůležitější - z jakého zdroje dá půjčku;

- Banka by měla zaujmout nápad na podnikání a přesvědčit její návratnost;

- Je nutné potvrdit jejich bonitu, takže likvidní kolaterál a záruky finančně stabilní a vlivné ručitele;

- Je třeba mít na paměti, že pokud podnik, jak se říká, ne, týden, jeho "povýšení" peněz v pevné úvěrovou organizaci se nedá - příliš vysoké riziko nesplacení úvěru;

- Ale banka má zájem poskytnout tolik úvěrů, jak to musí přesvědčit, jak toho dosáhnout tím, že poskytuje záruku - záruku (to může být zkušenější obchodní partner), nebo zajištění (auto, byt, jachtu).

Můžete se pokusit přesvědčit, aby banka mohla vydávat úvěr na "podporu" podnikání či průběžnou podporu prostřednictvím pozitivní úvěrovou historií. Teprve, samozřejmě, je žádoucí, aby to nezdá malé spotřebitelské úvěry na nákup stroje lednice nebo praní, a větší hotovost (protože v tomto případě se jedná o hotovostní úvěr). Nicméně, jak dlužník nebude snažit poskytnout půjčku v případě, kdyby bylo nutno začít podnikat, je třeba říci, že dostat se úvěrová podpora velmi obtížné. Dokonce i nejlikvidnější kolaterál - jednou do problémů, protože jeho odcizení a prodej. Vzhledem k tomu každém jednotlivém případě úvěrů pro malé a střední podniky - hru 50/50, může banka odmítnout půjčku, a může pozitivně reagovat. Často to je - otázka náhody, plus osobní dojem potenciálního dlužníka na bankovní zaměstnance. Ano, v této věci je vnější faktor hraje důležitou roli.