Po splatnosti půjčky - ne trest!


Vydáno: 12.01.2017

V zásadě nemohou půjčit peníze? Vzhledem k současné života, je velmi obtížné. Tehdy, stejně jako cesta ven - vzít jen ty úvěry, které skutečně zaplatit. Sankce za úvěrové závazky non velmi konvenčně psáno v našich zákonů, tedy v této části oblasti vztahů pro kreativitu bankovních právníků jsou neuvěřitelně vysoké.

To je docela běžné příklad: někdo dostal úvěr a zmizel na několik měsíců v zahraničí, a myslím, že zapomněl dluhu. A protože doma, byl nemile překvapen, že jeho dluh byl již jiná částka. Tento cestovatel může sympatizovat pouze. Situace by bylo mnohem jednodušší, kdyby opatrně odečíst všechny podmínky své smlouvy o úvěru před podpisem. Dnes v bankovním světě tolik návrhů, které můžete najít nejvýhodnější.

Ale další běžná situace - jménem banky přijde na kreditní karty. A najednou padl pouze "štěstí lístek" velmi velké pokušení. Ale většina "štěstí" příliš drahé platit za takové štěstí. Kreditní karta obdržel poštou, v podstatě banální finančních tyčí. Po přijetí úvěru se člověk stane dlužníkem banky (pro údržbu kartového účtu). A už začínají platit za všechno: procentní sazby pro výběr peněz pomocí bankomatů jiných bank, atd. Některé banky nesou komise write-off dokonce i ti zákazníci, kteří nikdy nepoužili tuto kreditní kartu, který ji právě přijata - to znamená přijala jejich podmínky.

V takové situaci mohl dostat muže, který držel na vyšší moc - ztrátu zaměstnání nebo postižení, povodeň nebo požár. A pokud stále existuje úvěr, existuje velká šance setkat se zástupci současných módních profesi - kolektory, které odborníci na vymáhání pohledávek. Co pak? Strach? Být pohřben? Stejně jako v tomto případě bude? Česká republika se dosud nepřijala žádný zákon o nádrží, což znamená, že podle zákona vztah mezi dlužníkem a sběratele nejistý a osud člověka ve většině případů závisí na tom, jak to bude fungovat v tak obtížné situaci. Hrubá chyba - odmítnout platit vůbec. Dokonce i když dlužník naběhlý úrok není přístupný jakékoliv logice, odmítne opožděnou úvěrovou smlouvu již podepsána. Boj o příznivějších podmínek vrátit dokonce nutné. To by mělo být otevřeně projednána se situací dlužníka. Zdůraznil ochotu platit, nicméně v rámci možností.

Musíte mít na paměti slova jako "centrální banky" a "finanční inteligence". Tyto dvě organizace - sestry banky. Česká centrální banka vydala směrnici, podle nichž organizace, které tvoří úvěry potřebné k určení skutečné sazbu z úvěru, ale některé banky pokračovat v hříchu v tomto bodě. Samozřejmě, že se bojí široké publicity a zejména pozvání k soudu.

Je důležité si uvědomit, že když člověk opravdu uklouznutí na finanční instituce neodvážila rob nikoho. Tento občanský zákoník neumožňuje. To převedl všechny věci, které nemůže odnést i na úkor zaplacení dluhu. Toto pouzdro - v případě, že dlužník nebo lidé, kteří žijí společně s ním už žít nikde jinde. To však neplatí pro hypotéky. Podobně, potřeby pro domácnost a kusy nábytku, potravin a osobní oblečení, boty. A nebude odnášet majetek, který je nezbytný pro provoz, jako je šicí stroj v švadleny. Nenechte se vzali, a hotovost ve výši tří životní minimum pro každého člena rodiny. A státní ceny a ocenění. Ať už je stanovena úvěrovou historií.