PM Invest a Generali Investments CEE united


Vydáno: 09.01.2016

PM Invest a Generali Investments CEE kombinovat. Nová společnost spravuje majetek ve výši více než 250 miliard korun. Fúze v České republice byla největší investiční společností
Investiční společnosti ČP Invest a Generali Investments CEE, ve vlastnictví finanční skupiny Generali, kombinovat. Podle tiskové atašé společnosti Generali Investments CEE Sharkey Bouzkovoy ve spojení na českém trhu byla největší investiční společnost, která spravuje majetek ve výši více než 250 miliard korun. Česká národní banka schválila transakci.
Dříve ČP nabídl soukromým klientům investování do podílových fondů. Přímo odpovědný za finanční řízení společnosti Generali Investments CEE. Po sloučení ČP Invest a největší investiční společnosti Generali Investments CEE v České republice, se bude jmenovat Generali Investments CEE (celý oficiální název - Generali Investments CEE, investiční společnost, as).
Po fúzi se společnost slibuje zákazníkům rychleji reagovat na změny na trhu a rozšířit jeho pole působnosti nejen na jednotlivce, ale také k řadě společností, veřejných institucí a bank.
Generální ředitel Generali Investments CEE Josef Beneš dodal, že tím, že kombinuje dvě společnosti, zákazníci dostanou komplexní služby v oblasti akciových produktů a správy aktiv, nebo v jiném řízení slova aktiv.
Generali Investments CEE poskytuje služby v oblasti kolektivního investování a řízení investic od roku 1991. Jedná se o největší spravuje investiční společnost v České republice. Společnost je největší pojišťovací skupinou na světě Generali.