Platit za váš iPhone v České republice může jen US bankovní karta c


Vydáno: 15.12.2016 | Aktualizace: 15.12.2016

Nové chytré telefony od společnosti Apple mohou být použity k zaplacení v českých platebních terminálů. Tato možnost bude k dispozici pouze pro ty, kteří mají bankovní kartu, povolený ve Spojených státech. Tato technologie nepodporuje Apple Platit žádnou evropskou banku.

V sChehii začal prodávat nové telefony iPhone a iPhone 6 6 PLUS, se kterou můžete platit za nákupy díky Apple zaplatit. Přístroj stačí zadat číslo karty a uvádějte jej vždy společně bezkontaktního terminálu, který se domnívá, že čip v telefonu.

Najít podobné terminálů v České republice není problém, více než polovina z nich vyrovnat se s bezkontaktních plateb. Problémem je, že Apple Pay může fungovat pouze s kartami American Express, MasterCard nebo Visa vydané v pěti amerických bank: Bank of America, Capital One Bank, Chase, Citi a Wells Fargo.

Platby Apple Pay neslouží jakákoli evropská banka pro Apple by bylo obtížné vstoupit na tento trh, protože je více segmentované než Američan.

Komplikovat situace a mezibankovních poplatků vybíraných každou transakci. Ve Spojených státech, které představují asi 0,6%, zatímco Apple dostane pro každou transakci 0,15 až 0,2%. Příští rok Evropská komise plánuje snížit 0,2-0,3%. Takže pokud Apple požádá banky stejném poměru jako v USA, většina bank má nic nezbylo. Společnost zavedla evropskou platební jednotku, která je určena k vyřešení technických a ekonomických problémů.