Peníze - nula!


Vydáno: 23.11.2016

Co když se dočasně nemají peníze splácet úvěr nebo je-li život změnil tak prudce, že jste již nejsou schopny přenést dříve kopačky opotřebení?
Za prvé, nepropadejte panice, takové situace často stane. Zvlášť teď, když je úvěr užívat každý druhý vůz, spotřebitelský úvěr se láme všechny rekordy a na trhu s nemovitostmi, a to navzdory optimistických předpovědí se nemusí opadnou.

Spotřebitelské úvěry: je lepší spolehnout síly
Úvěry na domácí spotřebiče, mobilní telefony, běžnou denní Poplatky za správu banky vydávají Český krátkodobém horizontu, stovky denně, relativně malých částek a ve vážném (v porovnání s hypotékou nebo půjčky na auta) procent. Proto je individuální přístup ke každému klientovi je k ničemu.
Varují, že budete platit za týden, nemá smysl: co hromadit další "vysyak", banka je jednodušší, jakmile se zeptáte plný rozsah své s ním smlouvu.
Mimochodem, měla by smlouva být pečlivě přečíst před podpisem. Ani na internetových stránkách banky, nebo v call-centrum, které obvykle nemají nic slyšet existujících sankcí. "Všechno, co se naučí vaší smlouvy!" - Nepřátelské chorus odpovídají telefonní operátor.

Takže, jaké jsou sankce za dané peníze?
První typ - nejzávažnější. V případě zpoždění - na den nebo měsíc - můžete okamžitě přidat 1-3% na úrokové sazby úvěru. A to nejen v měsíci zpoždění, a navždy, až do konce času! V bankách, vysvětlete: takové sankce jsou prostě nutné dále zabít v zárodku žádnou touhu opakovat takové "triky" jako "neoznámení" Money Bank. Dalším typem trestu - zdvojnásobení úrokové sazby za měsíc, ve kterém překročit vaši platbu.
Druhá forma - pokuta za prodlení. Jak je obecně považováno za to diskontní sazby NBU (v současné době 8% ročně). To znamená, že v případě, že trest - diskontní sazba, v den, kdy by 8/365 = 0,03% z prodlení. Kromě toho pokuta může být až 36,5% ročně, to je. E. 0,1% za den. Nicméně, tato částka může dosáhnout 0,5-1%.
Tím sankce mohou být přidány (a mohou ispolzkotoraya přímo a nezávisle) jinou formu sankcí. Tato paušální částka trest, který může lišit v závislosti na výši úvěru a, stejně jako jednorázové zvyšování sazeb, není vázána na dobu trvání prodlení.

Auto úvěry a hypotéky, musíme varovat
Jestliže spotřebitelský úvěr se objeví nevýznamné částky a jejich montážní linky provozuje několik změn, auto úvěry a hypotéky - více významné pro produkty banky. Zde ke každému klientovi individuální přístup, načasování úvěr - do 30 let (v případě hypotéky). Takže pokud se náhle měsíčně a budete zpozdit výplatu úvěru "Je to děsivé?" - Dobromyslný úsměv spuštění aplikace Správce. A to všechno proto, že jste dali oznámení vysvětlil okolnosti a dal slovo všem platu.
Pokud ano, nemusíte ani zahrnovat pokuty. Jistě jste právě nabídl odložit platbu úvěru (hypoteční zpoždění může být až tři roky), a zájem bude i nadále věnovat. Pokud k tomu jste byli bona fide zákazníka, může banka jít na další větší ústupek. A natáhnout na maximální dobou splatnosti. Tak například, budete platit vaše auto úvěr po dobu dvou let. Zbývá pět let. Takže v podstatě si můžete protáhnout platby za další dva roky. Až sedm let - maximální auto úvěr od většiny bank. To rozhodně není skvělá zábava, ale měsíční platba je výrazně snížena.
Ale pokud varovat před prodlení s úhradou jeho manažer, že jste zapomněli (nebo rozhodnuto o jejich vlastní "Zobrazit" naplánovat sami na vině. Je patřily sankce. Není to tak těžké, nicméně, jak ve spotřebitelských úvěrů. Banka nepotřebuje tě utíkat někam , daleko v zahraničí, takže takový solidní kredit to je důvod, proč sankce, stejně jako sazby na auto a úvěrů na bydlení s různými úrokové sazby ze spotřebitelských úvěrů -. 2-3 krát méně Mrtvé ovce nedělá tolik zisku jako ovce které lze řezat vlny. Nicméně, na tomto trhu jsou banky, které do konce hodem na procenta na míru nebo dvojnásobnou rychlostí v měsíci prodlení.

Pokud se prypeklo
Nicméně, tam jsou časy, že peníze nejsou. Pokud jste si uvědomili, že již není schopen nést toto břímě, bude pravděpodobně pokračovat v prodeji zastavené nemovitosti. Tento postup není příjemné, ale přijatelné mít tolik, aby kompresi popruh. Za prvé, musí oznámit své rozhodnutí banky. Bude to aktuální, a jeho část bude kontrolovat situaci.
Pak najít kupce. Kromě toho, prodejní cena by měla být taková, aby bylo možné vrátit všechny dluhů (například navíc k tělu, může to být pokuta při předčasném splacení). Informující o této skutečnosti banku a dohodnout s ním dohodu, dostanete se ke svým téměř bývalé věřitelů s žádostí o odstoupení se zákazem zajištění o prodeji. Po tom uzavřít dohodu a uhasit svůj dluh do banky. Aby se předešlo nejasnostem, měli byste požádat o potvrzení o tom, že banka vám není žádné stížnosti. To zaručí, že vaše jméno nebude v každé základně škodlivých neplatičů.
Mimochodem, banky ziskovější možnost, ale složitější na papíře - udělit úkol dluh jeden dlužník do druhého. V tomto případě, s výjimkou nákupu a prodeje pozemků, mění se podmínky smlouvy o půjčce. To znamená, že kupující se stává nejen majetek, ale i kreditní. Tato metoda však byste měli použít pouze v případě, že bude souhlasit s kupujícím.