Ověřte svůj příjem, když uděláte úvěr?


Vydáno: 16.02.2017

České banky na jeden z hlavních výběrových kritérií pro dlužníky je bonita žadatele, který je indikátorem toho, že určuje její finanční stabilitu. Samozřejmě, že jeden uchazeč slibuje spravedlivě a rychle vrátit dluh nebude dělat, a banka musí vyžadovat doklad o jeho příjmu. Jak se mohou občané České republiky ověřit svůj příjem, a musíte udělat?


Ověřte svůj příjem, pokud budete pracovat oficiálně?


Jeden z "favorita" bankéřů dokumentu je certifikát, který potvrzuje příjmy žadatele. Existence založené na důkazech plat je již existují důkazy o stabilní dlužníka. Možná, že důvodem je to, že oficiálně zaměstnán zaměstnanec těžší než propustit člověk nemůže být uveden v účetnictví podniku.

Kromě toho zaměstnavatel často podniku mohou být účastníky ze mzdy projekt bank, což může rovněž hrát pozitivní roli při získávání vám úvěr. Například pokud se zobrazí plat na téma "plastovým" Bank, která v plánu vydat úvěr, může věřitel vás vzít v úvahu pro věrné zákazníky a poskytnout lepší podmínky pro vydávání úvěry. Takže, pokud jste zaměstnán a mají formálně prokazatelně navíc velmi vysoké příjmy, pak máte téměř všechny šance vzít úvěr.

Nicméně, často to může být, že oficiální plat nestačí k získání úvěru. Typicky, banky věří, že pokud se po zaplacení povinných plateb, budete mít alespoň 40% z platu, pak si lze jen těžko žít na penězích. V souladu s tím, plnění závazků vůči věřiteli, příliš, bude diskutabilní, protože banky nechtějí riskovat. Ale co lidé, kteří jsou jen část platu oficiálně a zbytek v náručí, nebo těch českých občanů, kteří jsou zaměstnáni neformálně a dělá?

A co lidé s "šedé" mzdy?


Ať už je česká vláda pokusila bojovat "mezd v obálkách," mnozí zaměstnavatelé, snaží se ušetřit na daních, raději svým zaměstnancům zaplatí jako "šedé" mzdy. Samozřejmě, pokud jste zaměstnán neformálně, pomůže vám nikdo nebude. V souladu s tím, jak získat bankovní úvěry mohou mít také některé problémy.

V podstatě nikdo zakazuje vzít úvěr bez osvědčení, která nevyžaduje doklad o příjmu, nebo použít řadu expresních půjček v případě výběru hotovosti nebo nákup jakéhokoliv zboží na úvěr. Avšak možnosti jsou nepravděpodobné, že by prospěšné, protože veškeré bankovní rizika jsou vědomě začleněny do relativně vysoké úrokové sazby.

Optimističtější je možnost, když se vám podaří najít věřitele, který umožňuje potvrzení o příjmu na základě formuláře potvrzení zaměstnavatele (banky). Navíc pozitivní roli při rozhodování banka může hrát a nepřímé důkazy o vaší schopnosti splácet - byt, auto, spořící účet, pozemky. Ve skutečnosti, že můžete také použít jako záruku za půjčku, v případě, že úvěr je velká potřeba.

Pokud jste podnikatel ...


Bohužel, podnikatelé - není nejvhodnějším dlužníci pro české bankéře. Navzdory skutečnosti, že tržby IP může občas překročit průměrného výdělku zaměstnaných občanů, oni jsou obvykle nestabilní. Je to právě tato nestabilita a opatrný věřitelé nejsou ochotni riskovat svůj kapitál.

Takže pokud jste ještě rozhodnout o vydání bankovní úvěry IP, připravte se na kontrole. Bank docela "kopat" ve všech svých obchodních tajemství. Vše, co budete potřebovat a daňová přiznání a prohlášení o měsíčním obratu na účtech a jiných záznamů z příjmů společnosti. Vedle banka bude pravděpodobně vyžadovat další doklady prokazující stabilitu vašeho podnikání. Ty mohou být všechny druhy průkazů a uzavřít smlouvu se svými partnery a dalšími společnostmi.