Otevření český vědec škrábnutí od kočky může způsobit hluboké deprese


Vydáno: 23.02.2016 | Aktualizace: 23.02.2016

Otevření český vědec škrábnutí od kočky může způsobit hluboké depreseOtevření český vědec škrábnutí od kočky může způsobit hluboké deprese.
Vinným z této bakterie Bartonella, který žije v bleší vrhu. Zprávy o ošklivé parazita Toxoplasma, které mohou být předány z kočky na člověka a změnit své chování, najednou způsobila mnoho hluku. Infikovaná osoba může ztratit některé instinkty se méně opatrný, reagují pomalu na to, co se děje, a v důsledku toho se ještě zodpovědný za nehodu. Nedávno byl vyroben další neočekávaný objev kočičího škrábnutí může způsobit infekci bakterií Bartonella, může vést k těžkým forem deprese.
Jaroslav Flehr vědec a jeho kolegové Jan Havlichek a Yitka Hunoshovoy-Lindovoy udělena pro studium na Harvard toxoplazmózu a jejím dopadem na změny osobnosti. Nicméně, američtí vědci David Hanauerom (David Hanauer) a Naren Ramakrishnan (Naren Ramakrishnan), studoval také rozvoj deprese u lidí poté, co byl pokousán kočka. Letos prestižní časopis paraziti a Vectors Flehr publikovali článek, který potvrdil vztah mezi duševním onemocněním a rány způsobené kočkou - ale ne kousat, jak se dříve předpokládalo, vědce a škrábance.
Vědec se domnívá, že proti poškrábání má větší dopad na lidi, než kočičí kousnutí. Pro potvrzení hypotézy Flehr zkoumal údaje o 5,5 tis. Dobrovolníků. Ukázalo se, že ti, kteří v minulosti poškrábaný kočku, vývoj závažné deprese byla 2,5krát častěji. To je bipolární porucha, která není doprovázeno manické fáze.
Je to proto, že podle Flehr Bartonella bakterie, který se nachází v bleší vrhu. Vědec říká: "Nenechte se zbavit koček, je důležité, aby urychleně odstranit blechy." V Flehr žije ze tří koček. Tento objev vysvětluje, proč lékaři, veterináři často trpí depresí, a dokonce spáchat sebevraždu.