Oslabená česká měna: EUR 25 korun bude


Vydáno: 20.02.2017

Odborníci začali říkat, že dlouho očekávané dokončení intervence České národní banky se může ukázat, že není vítán posilování koruny, a versa svěráku - pokles.

Po třech letech eura v České republice budou k dispozici alespoň po dobu 27 korun. Česká národní banka trvá na pokračování na dráhové oslabování koruny. Odborníci se domnívají, že intervence NBU může pak zase na druhou stranu a česká národní měna nebude moci získat oporu.
Žijící v České republice čekají na letních prázdnin. Po dlouhou dobu nevědí, co se stane s korunou po centrální banky přestanou uměle omezit jeho průběh. Tento kompletní intervence nemusí nutně přinést posilující korunou, což znamená, že levnější a nákupy v zahraničí. Co přesně se bude dít v české měně zůstává záhadou.
Za normálních podmínek by měla koruna posílila vůči euru o téměř 1,50 koruny a vrátit se k rychlosti 25,50 korun za euro. V tomto kurzu budou moci získat nejen obyvatele České republiky, kteří půjdou do zahraničí, ale také dovozci (což není, kdo přepravuje zboží z ČR).
Není možné, že koruna zůstane slabá, nebo dokonce jít dolů. V současné době nahuštěny očekávání koruny, měna přecení. Zahraniční investoři stále 900-1000 miliard eur, a jsou připraveni uvolnit peníze na trh, jakmile národní banka přestane nastavit rychlost koruny vůči euru. Jakmile se zbavit korun bude stát českou měnu půjde dolů.
Čeští odborníci dávají různé předpovědi. Někteří z nich se domnívají, že kurz bude velmi nestabilní, bude "létat", pak jednu nebo na druhou stranu. Ve stejné době před rokem, většina odborníků tvrdila, že koruna bude jistě začnou posilovat. Od té doby se situace změnila o 180 stupňů.
Od listopadu loňského roku, inflace začal vracet ke svému cíli, který byl letos potvrzen loni v prosinci a lednu. Od té doby, zahraniční spekulanti vzít korunu bouři, a to pouze od začátku roku 2017. Jsou to koupil za 500 miliard. Tak Česká národní banka se chová zcela odlišně.