Operativní leasing nebo úvěrové vozů v České republice: vybrat, které rentabilní


Vydáno: 14.10.2016

Mnoho lidí, kteří potřebují auto v České republice, zabývající se otázkou: Co je výhodnější - koupit nebo pronajmout? Navrhujeme porovnat výhody a nevýhody operativního leasingu a koupi auta na úvěr, vyberte možnost, kterou opravdu fit.

Během posledních dvou letech v České republice získala obrovskou popularitu operativního leasingu automobilů. To je stejné na pronájem, ale na konci smlouvy, nejste povinni na nákup automobilu. Ve skutečnosti, dlouhodobý pronájem. Používáte auto a péče o zachování a dalšího prodeje se zavazuje leasingovou společnost. Alespoň to slibuje, že všechny humbuk. Většina jako vyhlídka, jak zájem o leasing automobilů roste nejen mezi firmami a podnikateli, ale i mezi obyčejnými lidmi.
Podle iDNES.cz, jedinou společností Volkswagen Financial Services (dříve ŠkoFIN), která se zabývá pronájmem automobilů v České republice, zapsané v maloobchodě za více než 3500 smluv. Zájem o leasingu se zvyšuje z různých důvodů: "Lidé chtějí používat stroj a neměl žádné problémy s jejím provozu. Zákazníci vědí, že nebudou muset přemýšlet o tom, oprav automobilů a následné prodeje. "

Jak operativní leasing vozů v České republice?
Auto: za normálních okolností, budete mít na leasing nového vozu po dobu 2-3 let;
Výhody: jednou za měsíc platit nájem, a to i za zvážení nákladů na pohonné hmoty a případné pokuty. Leasingová společnost bude sledovat včasnost plateb.
Spustit: smlouva bude uvedeno povolený počet kilometrů ročně (obvykle - 20 000 km). Pokud překročíte limit pro každý kilometr platíte (od 1 do 5 eur).
Služby: obvykle zahrnuty v ceně. Pokud zvolíte nejlevnější možnost, servisní středisko bude muset zaplatit sami.
Porucha: Pokud zapnete auto od nuly, budete v pořádku.
Pojištění: Automobil záruka problémem a havarijní pojištění. Když nehody zákazník obvykle platí 5,10% na opravy.
Konec smlouvy, kdy smlouva končí, můžete vrátit auto, nebo si koupí to za výhodnou cenu.
Nabídka vozů, které mohou být přijata v České republice v operativním leasingu, poměrně široká. Například Ford a Kia si klade za cíl lineups nabídnout k dlouhodobému pronájmu. Také si můžete zapůjčit Mercedes a BMW. Je leasing a elektrický pohon. Například Nissan Leaf stát 780.400 korun musí zaplatit za 12,088 korun za měsíc. Ale po smlouvy zákazník bude muset zaplatit zálohu ve výši 50 000 eur, který se vrátil na konci leasingu. V případě, že klient bude mít problémy s platbami, firma kompenzovat jejich na úkor zajištění.

Nebo levné nebo snadné
Leasingové společnosti obvykle nabízejí dvě možnosti: buď pronájem za nízkou cenu, nebo s maximální pohodlí. Nejdostupnější možnosti nezahrnují kompletní servis: cena zahrnuje pouze pravidelnou prohlídku nebo částečnou úhradu pojištění (v tomto případě, většina řidičů kupovat dálniční známky a platit za silnice).
Také dostupné a dražší návrhy se liší v ročním omezení ujeté vzdálenosti. Takže nemůžete jezdit pronajatý vůz si jen vzpomenete. Obvyklý limit 20 000 km ročně, ale můžete najít nabídky s vyšším limitem. Nicméně, v tomto případě budete platit více za nájemné, protože opotřebení strojů se zvýší. Pokud překročíte limit, budete zvlášť připlatit za každý další kilometr (1,2 eur pro běžného automobilu a 5 EUR pro Electric).

Příklady. Odhadovaná cena operativního leasingu měsíc:
Toyota Auris 1,33 Extra (36 měsíců): 5 Najeto: 220 SEK
Škoda Fabia kombi (24 měsíců: 5599 SEK
Kia Cee d výročí (36 měsíců): 6 999 SEK
Škoda Octavia Čerstvé (24 měsíců): 7499 Kč
VW 180D (24 měsíců): 9680 Kč
BMW 3 (48 měsíců): 10 889 Kč
Renault Talisman Zen (36 měsíců): 11 617 Kč
Nissan Leaf (elektro) (12 měsíců): 12 088 Kč
Omezení týkající se operativního leasingu a řidičů. Například, leasingové společnosti mohou přenášet členy rodiny vozidel. Ale pokud se chystáte dát auto s přáteli, poznat předem, co musíte udělat.
Výpočet nákladů na operativní leasing zatím nemůže být na internetu jako půjčku nebo hypotéku. Firmy obvykle nabízejí zákazníkům cenově dostupnější modely a vypočítat platby individuálně. Komunikace může být prováděna s nimi prostřednictvím e-mailu a telefonu.

A jaký bude konec smlouvy?
Pokud se rozhodnete pro operativní leasing, smlouva po autě musí být vráceny, a pokud si chcete pronajmout nový. Samozřejmě, že existuje možnost, kdy se po dvou letech používání, můžete si koupit auto. Ale předem vědět, náklady nebude fungovat. Cena vozu hlášeny pouze ke konci doby trvání leasingu.
"Budeme informovat zákazníky o údaje výkupní ceně za tři měsíce do konce operativního leasingu. Záleží na aktuálních tržních cen, "- říká Peter Plotsek společnost UniCredit Leasing. Takže můžete odhadnout předem náklady na nákup automobilu. Máte jistotu, že převzít vlastnictví stroje, vybrat nejlepší spotřebitelský úvěr.

Srovnání operativního leasingu a auto úvěr v České republice
Například, vzít auto Škoda Yeti Fresh hodnotě 434,990 Kč
Operativní leasing Volkswagen Financial Services
Nájemné za 3 roky: 6799 SEK za měsíc
Pojištění, údržbu, jsou zahrnuty v ceně
Zimní pneumatiky, pneumatiky, balíček Mobilita Plus: jsou zahrnuty v ceně
Roční kilometrový výkon (limit km): 16,667 km
Náklady na kilometr nad limit: 1,82 korun
Po 3 letech: + 244 764 korun Náklady na pořízení stroje v případě potřeby klienta
Nevýhody: si půjčíte auto, takže buďte opatrní poškození, které nezahrnuje pojištění
Pros: nižší měsíční náklady, včetně údržby, mohou podnikatelé umístit pronájem vozu jako náklad
Klasický úvěr: Autopůjčka Equa
Platba po dobu 3 let: 13 810 Kč měsíčně
Platba po dobu 7 let: 7,424 korun měsíčně
Pojištění: 7 500 eur ročně
Služby: 35 000 Kč
Zimní pneumatiky: 10 000 Kč
Náklady na dobu tří let, s 3-leté půjčky 560,664 korun se 7-leté úvěr - 330,768 eur (ještě muset zaplatit 356,352 korun).
Nevýhody: Vyšší měsíční náklady
Pros: auto je tvoje

Leasing staré auto - k dispozici alternativní
Až do nedávné doby, tam bylo pravidlo, že operativní leasing v České republice se týká pouze nových automobilů. Ale protože jsou poměrně drahé, lidé se rozhodl dát příležitost k vydání leasingu a stará auta.
Například společnost nabízí jakousi alternativní operativního leasingu Mototechna. Si vzít půjčku na titulní auto Bumerang ve věku 1-2 roky. Například Rapid Škoda stálo 307,000 korun budou mít 3 roky na zaplacení 5800 korun měsíčně. Na konci klientovi nabídne zvýšená platba dělat, když chce nechat auto sám.
Kromě toho může být vůz prodán zpět do společnosti za 170 000 eur, která se vztahuje k zaplacení závěrečné platby. Také si zákazník může vzít novou půjčku a zvolte mladší auto. Cena v tomto případě je pevná a může být nastavena v předstihu, protože se jedná o úvěr, ne leasing. Ale musíte být připraveni na to, co se sami starat o technický stav vozu.

operativní leasing nástrahy
Operativní leasing vozidel v České republice zažívá velký růst v popularitě v posledních 2 letech. Protože mnoho zákazníků očekávají jen návrat pronajatém vozidle. Zdá se, v tomto bodě mohou být požádáni, aby zaplatit více, než bylo plánováno, protože oni vytrvali příliš mnoho auto.
"Zákazník zpráva záloha vady vztahující se k běžnému opotřebení. Pro vážnější škody bude muset zaplatit, "- říká Katerzhyna Yuhlichkova společnost Kia. To, co se vztahuje k vážnému poškození? Například poškozená kola z lehkých slitin, škrábance, která je plná míst, poškrábaný přístrojovou desku, vlasy od zvířat v sedadle, zakouřené kabině.
Někdy pojištění řidiči nepomůže, protože nelze zjistit, zda auto je trochu poškrábaný na parkovišti. Ale nehoda je známo, je vyrobena přímo na místě.
"Když jsem vzal auto s operativního leasingu, a to i myslel, že to bude tak vážné. Zkontroloval tři muže a revize byla velmi důkladná, to trvalo skoro hodinu, "- říká podnikatel z Prahy.
Takže nezapomeňte, že auto operativního leasingu vám opravdu vzít jen pronajmout. Pokud si nalít kávu na sedadlo, budete muset držet s nepřetržitým provozem na vlastní náklady.
Shrnout.

Operativního leasingu: klady a zápory
výhody:
- Ty řídit nové auto (bez technických závad)
- Neplaťte za služby (s výjimkou nejlevnějších nabídek)
- Vůz je plně pojištěna
nevýhody:
- Ty nemají vlastní auto;
- Vozidla musí projít v pořádku, jinak budete muset zaplatit navíc za vady;
- Omezený počet kilometrů, můžete cestovat za rok (přebytek kilometrový výkon platíte);
- Některé pojistné smlouvy nejsou zachyceny v předchozích bonusů.