Odpočívat v zahraničí. Co nelze opomenout


Vydáno: 06.02.2017

Miliony českých občanů cestovat do zahraničí ročně. A s nástupem letní cestování jsou stále častější. V praxi však často Dovolená v zahraničí namísto rotujících hmotnost pozitivní dojem problémů souvisejících s penězi. Jak se chránit před nimi a dát si pozitivní emoce? Docela dobře připraven.


Co se může zkazit dovolenou v zahraničí


Podle statistik a recenze na většinu cestujících, více než třetina z nich se potýkají s problémy při pokusu o výměnu. Nicméně, dokonce během druhé návštěvy v jedné zemi pouze jeden z pěti čerpá závěry ze zkušeností a výměna měna on potřeboval "domácí" banku před odjezdem.

Přibližně 20% z těch, kteří dávají přednost dovolené v zahraničí alespoň jednou, ale tváří v tvář s krádeží bankovních karet nebo podvodu, který vedl ke zrušení prostředků. Dalších 13% bylo na vlastní kůži vyzkoušíte všechny "kouzlo" z ukradených peněz. A mnozí nemají ani za nutné předem vědět, jaké náklady budou čekat, zda je nutné proplatit peníze z bankomatu nebo alespoň seznámeni s kurzem. S takovou lehkomyslnost nebo by neměl být překvapen, že ne všichni Češi návratu z cesty do zahraničí pouze s pozitivními emocemi.

Plánování - klíčem k dobrému dovolenou


Sběrné vaky při rezervaci hotelu a jízdenky, zkontrolujte, zda máte dostatek času a zaplatil jeho budoucí náklady. Po vymezení zemi, kde budete trávit svou dovolenou v zahraničí, ne příliš líný zjistit, jaké měně je "go" jsou platební možnosti máte k dispozici, že v případě, že směnný kurz a směnárna vůbec možné.

"Plastic" Rozhodnutí


Samozřejmě, že nejjednodušší způsob, jak je přivést svou platební kartu a není o nic starat. Ale tady najdete spoustu nuancí. Nejlepší cestovní mapa k otevření zvlášť, budete muset dávat pozor na které platebního systému bude patřit. Visa a MasterCard - nejen loga na karty, je to různé směnné kurzy a různé náklady při použití "plast".

Odděleně, věnovat pozornost vůči měnovému karty - neotevírejte jej v Kč, pokud jste utrácet peníze, řekněme, euro. Nebo švýcarských franků. Upozorňujeme, že pokud budete cestovat často, to dává smysl otevřít multiměnová kartu, která bude pěkné, s výhradou použití v různých zemích.

Dávejte pozor na typu a stavu karet. Stojí za zmínku, že v některých případech není možné platit debetní karty - například při rezervaci hotelu nebo pronájem auta. A určitě nikdy nebude schopen produkovat okamžitý stav platby "plast" karty by neměla být nižší než "klasické".

problém v hotovosti


Absolutně ne hotovost smysl letět s výjimkou pouze ve Švédsku, kde jsou veškeré platby, které zcela bezhotovostní. V ostatních případech, aniž bankovky a mince nebude dělat - například v Německu stejný ve většině maloobchodních prodejnách bude inkasovat více žádoucí než bankovních karet. To neznamená, že platební karta není nutná, ale měla by poskytovat možnosti. Mimochodem, z evropských zemí by bylo vhodné v Bulharsku, Řecku a dalších stejně hotovosti.