"Odkoupení" auto v České republice: klady a zápory.


Vydáno: 29.09.2016

Přísné podmínky nutí účastníky trhu úvěrů v České republice přichází s více a více aplikací. Další novinkou bylo zavedení programu "buy-back", jejími podmínkami, může zákazník téměř každý rok kupovat nové auto bez jakýchkoliv dodatečných nákladů.

Schéma splácení "odkoupit" auto (buy-back) je konstruován tak, že polovina částky lze provést na konci úvěru. Odborníci vysvětlují jako podmínky programu, poloviční množství kredytopoluchatel platu po celou dobu trvání úvěru na, a druhá polovina je dělat jako "poslední platby", to je konec úvěru termínu. Tato poslední platba může být provedena na vlastní náklady dlužníka ze strany těchto finančních prostředků ve formě půjček, a výnosy z prodeje vozu vůči třetí straně (prodejce či soukromé osoby na druhou).

Pokládané bankéři, dlužník uzavře smlouvu o úvěru nejen z české banky, ale s autodům, který se nachází na území České republiky. Jako výsledek dohod autorizovaném kupuje dlužníka auto zpátky, a za cenu, která není nižší než částka poslední platby. Tam je další možnost: autorizovaném bere své staré auto a koupit nové já, a přitom si nový úvěr.

Program "buy-back" V těch showroomech českých, spolupracujících s finančními institucemi, které nabízejí tento program dlužníků. Hlavní výhodou těchto hypoteční splátky, že po 1-3 letech si zákazník může prodat auto zpět na prodávajícího za cenu uvedenou ve smlouvě a přijmout nové auto úvěr. On ušetřena problémů s prováděním ojetý vůz a odvážně kreslí na novém úvěru.

Finanční instituce nabízejí režim buy-back v České republice svým zákazníkům není příliš mnoho, a mají tendenci půjčovat hlavně na tento program nové vozy zahraniční výroby.

Klíčové pojmy úvěru "buy back", stejně jako v klasických automobilových půjček je úroková sazba je stejná, mají pojmy definované jednotlivě významný rozdíl bude pouze měsíční platby ve výši "konečné platby".

Hlavní výhodou auto úvěr režimu zpětného odkupu, je to, že výše měsíčních plateb nižší o 20-50 procent než klasického schématu avtossud zmenšením velikosti plateb mezi úvěru.

Zákazník, který koupil vůz z buy back "měsíční plat bankovních úroků z úvěru, a dělá jen část hlavního dluhu asi o třetinu méně než v klasické schéma auto úvěry. Pro srovnání, vzít si auto v hodnotě 25 tisíc dolarů akontace na úvěr 20 procent úvěru horizontu 3 let, úroková sazba ve výši 11% ročně. V klasickém schématu splácení, výši měsíční výše platby do 635 dolarů a program zpětného odkupu pouhých 360 dolarů.

Také významné výhody, program "zpětného odkupu" má řadu nevýhod. Vůz v době ním v kabině musí být v bezvadném stavu. V případě, že stroj nebyl při nehodě, jehož náklady na její salonu bude mnohem nižší. Dalším faktorem, který ovlivňuje cenu, je spuštěn, pokud je počet kilometrů na pult nad nastavenou mez, cena klesne. Mnoho autobazarů zavést požadavek sloužit zákazníkům a opravit auto pouze v určité opravy automobilů a v nepřítomnosti těchto podmínek, může odmítnout vyplatit.

Jednou z nevýhod úvěrů v rámci "buy-back" je, že dlužník přeplatí trochu za půjčky, než standardním režimu. Převážná část úvěru, i když zaplaceny "poslední platba", bude i nadále účtovat úrok, který příjemce hradí bankovní úvěr po dobu trvání úvěru.

Odborníci úvěrového sektoru, tvrdí, že banka splatit zůstatek úvěru může být tím, že auto v showroomu. Je-li dlužník nechce rozloučit s vozem, může trvat bankovní úvěr a další refinancovat to.

Podle odborníků je zavedení nového úvěrového programu "zpětného odkupu" podstatně zvýšil počet potenciálních dlužníků, protože úvěr mohou žádat o lidi s různými příjmy. Také výhodné sjednat úvěr v případě, že kupující plánuje v blízké budoucnosti (1-3 roky), je nákup nového auta. Obzvláště populární tento program je mezi motoristy, ale nikdy se zapojily do prodeje staré auto koupit nové auto. Budou s největší pravděpodobností, je uzavření dohody v rámci programu, a to navzdory skutečnosti, že se jedná o trochu víc klasické standardní auto úvěr.