Odhadované ceny v Praze


Vydáno: 24.11.2016

Firma Gartal přehled o aktuálních cenách, pronájem a údržbu bydlení v Praze.

Praha a Karlovy Vary již dlouho nejpopulárnějších měst mezi ty, kteří nakupují nemovitosti v České republice. Tento trend lze vysvětlit tím, že tato města dobře vyvinuté cestovního ruchu. Kromě toho je míra ekonomické příležitosti a platy jsou stále více lidí. Ceny nemovitostí v Praze je mnohem vyšší než v jiných městech České republiky, ale je to oprávněné. V hlavním městě, nejkoncentrovanější developerských projektů. Ubytování v Praze rychle roste v hodnotě, to může být ziskový pronajmout nebo prodat. To samé platí o Karlových Varů, kde poptávka po pronájmu vysoká.
V roce 2016 se náklady na bytů v Praze a krajských městech v České republice vzrostly o 6% (dle organizace Deloitte). Průměrná cena náměstí. metr ve výši 56.400 Kč (2086 EUR) v Brně - 41 200 Kč (1524 €) v Hradci Králové - 31,200 korun (1,154 eur) z Karlových Varů - 22.400 korunách (828 eur).
Bydlení v České republice i nadále postupně stoupat, vzhledem k posílení ekonomiky a vysoká poptávka po dostupných hypotečních úvěrů. V posledním čtvrtletí roku 2015, ceny domů vzrostly o 1,5%. Většina bydlení vzrostl v Karlovarském (8,9%). V Praze průměrné ceny domů vzrostly o 4,3%. Nejdražší v posledním čtvrtletí loňského roku náklady bytu v Praze 1 kontakty (98 800 Kč za čtvereční. Metr) a Praha 2 (74 700 Kč za čtvereční metr.). Cenově nejdostupnější bydlení v hlavním městě je možné zakoupit v Praze 9 (48 200 Kč za čtvereční metr.).
Nyní jeden byt v Praze by stálo 80 eur, dvěma ložnicemi - od 95 tisíc eur, třípokojové - od 130 tisíc eur. Náklady na pozemky pro výstavbu budovy je 70 eur za metr čtvereční. metr v Praze a 200 eur za metr čtvereční. metr v hlavním městě.

Náklady na pronájem komerčních nemovitostí v Praze závisí především na stavu objektu a kde se nachází. Průměrná cena za metr čtvereční. m nebytových prostor ve středu od 15 do 25 eur.
Pronajmout dvoupokojový byt v panelovém domě na samotě v Praze může být asi 400 až 500 euro měsíčně (bez poplatků). Byt je v dobrém cihlovém domě nebo nový nájemce bude stát 600-700 eur za měsíc. Mnohem více je možné pronajmout si chalupu nebo soukromý dům, ale nájemce najít objekt těžší. V mnoha ohledech, likvidita soukromých domech závisí na tom, kde se nacházejí.
Potenciální kupci se zajímají o nákladech na ně čekají po koupi nemovitostí v České republice. Podle českého práva, kupující by neměl platit daň z prodeje. Povinnost převést 3% z objektu ve státní pokladny spočívá prodávajícího. Hodnota daně odečíst z ceny objektu - je uvedeno ve smlouvě o prodeji nebo určeným znalcem (daň odečíst z tohoto obrázku, který bude více).
Také v České republice je daň z nemovitosti, která se vyplácí jednou ročně (v lednu). Jedná se o malé množství, například soukromý dům 300 m2 a pozemek 1000 m 2 v Praze platit ročně daň ve výši 50 eur. Velikost této daně je závislá na regionu, kde se nachází zařízení a jeho okolí.
Také stojí za zvážení pomůcky. V Praze je obsah soukromých domech zaplatit asi 150 až 180 eur měsíčně. Čím dále od hlavního nebo majetku Karlových Varů, tím levnější bude stát jeho obsah.