Odborníci předpovídají další zlevnění hypoték v České republice.


Vydáno: 25.08.2016

Odborníci předpovídají pokles úrokové sazby hypoték v České republice 2% oproti aktivním soutěže pro místní banky mohou vydávat tolik hypoték, než nový zákon, který zjednoduší předčasné splacení úvěrů nevstoupí v platnost.

Již, některé banky nabízejí hypoteční sazby nižší než 2%, a velká česká banka Česká spořitelna výsledky roce 2016 dohnala, pokud jde o vynikající vůdce hypotéky na trhu Hypoteční banka - obě poskytnuté úvěry ve výši cca 50 miliard korun, píše vydání Hospodářských novin.

"Nejsme odborníci, as Hypoteční banka, propuštěn na trhu, ale letos je to mnohem složitější práce, jako objemy rostou naše hypotéky. A budeme pokračovat ve stejném duchu, "- České spořitelny.

Obě banky nabízejí přibližně stejnou sazbu - o 2%. Podle tiskový mluvčí Marie Motskovy Hypoteční banka, as nízký zájem úvěrovou institucí v cenách nikdy neměl.

Průměrná sazba hypoték v České republice do konce prosince 2015 opět klesl - na 2,06% z 2,09% v listopadu, odborníci odhadli portálu Fincentrum Hypoindex. V důsledku toho byla loni rekordní českých bank, pokud jde o hypotečních úvěrů.