Co lze očekávat od kontroly vozidel v České republice v roce 2016


Vydáno: 05.02.2016 | Aktualizace: 05.02.2016

Vzhledem k tomu, 2016 Česká republika vstoupila v platnost novela zákona o pozemních komunikacích, podle něhož se pravidla kontroly vozidel se stane přísnější. Co lze očekávat od kontroly vozidel v České republice v roce 2016.
Hlavní novinkou je, že stroj bude fotit z různých úhlů přímo na diagnostickými stanicemi. K dispozici bude také těsněji měřit složení výfukových plynů. Takže Ministerstvo dopravy České republiky chce boji proti podvodům a prodej "falešných" diagnostických karet.
Fotografie by mělo být jasné, že je ovládací prvek na konkrétní stanici. Proto diagnostické stanice musel koupit fotoaparáty, skenery čárových kódů a pevné disky. Hlavním smyslem toho všeho - dokázat, že stroj skutečně přítomen na inspekční stanici. Nyní zkontrolovat všechna auta fotografoval vpředu i vzadu, a odstranit VIN kód, tachometr a výrobu samolepek. Fotografie jsou odesílány do centrálního informačního systému, kde jsou 5 let jsou uloženy v archivu.
Další změna - identifikace zaměstnanců STK čárových kódů. Každý jezdec obdrží šek čárového kódu a kódu z hlavního záznamu provedené kontrole. To znamená, že pokud jste začali revizi specialisty, ji a dokončit je. Pro tento personál bude skenovat čárový kód na začátku a na konci postupu.
Zatímco přinášet inovace a ovladačů, techniků a některé obtíže. Zjednodušeně řečeno - z důvodu zpoždění v čase. Recenze začala pomalu projít, podle nových pravidel, každou půlhodinu automobil propuštěn. V důsledku toho, stanice začala podávat menší auta, propadlý a vrací se. A teď myslet stanic je zvýšení nákladů na přezkoumání.
Nový zákon zvýšil počet zaměstnanců a stanic technické kontroly. Zvýšené pokuty a penále za nekalé testu. Podle nových pravidel, velitel opomenutí může zakázat provozování čerpací stanici po dobu 5 let. V tomto ohledu, odborníci byli kontrola auto důkladněji. Nejdůležitější věc - že všechny změny provedené v autě, byly zaznamenány v technické dokumentaci.
Nyní žádné shovívavosti zaměstnanci diagnostická stanice nemají počítat. Z tohoto důvodu mohou vzniknout problémy od majitelů nákladních vozidel, vozidel s částmi, a zejména zlepšených SUV. Různé posilování nárazníky, podvozky a posílena role může způsobit selhání k provádění kontrol. Porucha může nyní i malá prasklina na skle. Dříve drobné vady není provedené v listu (velikost pneumatik a kol, sportovní ladění, změny ve výfukovém systému, atd.), Teď to přijde ke svému konci. Předat kontrolu bez problémů, absolutně nutné provádět žádné změny v technické dokumentaci.