Obnovitelná kreditní hranice: co to je a kde se používá?


Vydáno: 30.12.2016

Ne vždy znamená úvěrové smlouvy o poskytnutí přesně stanovenou částku. Vivid důkaz - úvěrový rámec, což je forma financování, v němž dlužník peníze vydány okamžitě, ale až to bude třeba. Ve úvěrů fyzickým osobám na tomto principu jsou kreditní karty. To je o nich, jakož i některých dalších oblastech limitu úvěrů dnes budeme mluvit.

Credit pit

K čemu každá úvěrová linka, takže skutečnost, že jsou neustále aktualizovány, a proto jej můžete použít opakovaně. Získání bankovní schválení do určitého limitu výdajů, dlužník získá právo nakládat způsobem přání sprchou. Chce - použijte okamžitě av plné výši. Nebo stráví postupně splatit část celkového dluhu, pak se opět stoupat do limitu vozidel.

Obecně platí, že výhody úvěrové linky dost. Dokonce jsme u nich v samostatném seznamu, nezapomeňte uvést:

a neustálý přístup k vypůjčených zdrojů;
a schopnost používat úvěrové prostředky bez nutnosti dalšího zpracování v bance;
a flexibilní splátkový kalendář (obvykle nezaniká úvěrovou linku jednu platbu a minimální příspěvky);
a dokonce, že zájem o tento druh půjček jsou udělovány pouze do limitu z požadoval, a ne na všechny jeho objemu.
Stejně jako je tomu u běžných úvěrů, kdy se otevírají úvěrových limitech bankéři řídí ukazateli kapitálové přiměřenosti klienta. A tak nedostatečná výše příjmů, které může trvat schválit či neschválit deklarované hranice nebo uložit další omezení na to, jak na jednom místě nebo měsíčních pravidel výdajů.

Jiné závažné nedostatky v úvěrové linky č. Není-li, samozřejmě, nemluvě o povinný poplatek za rezervaci zdrojů do úvěrového účtu, pod kterým riziko dostat všechny ty dlužníky, kteří očekávají používat pouze část schváleného limitu. Bankéři se domnívají, že plané zdrojů zaplatit. Mám plné právo. Nicméně, není požadováno obyčejných lidí (mám na mysli soukromým klientům) obávat těchto setkání, většina bank poplatek za rezervaci se vztahuje pouze na osoby právnické.

Obnovitelná úvěrová linka s limitem, kde se používá?

Kreditní karty. Jak jsme již uvedli, nejpopulárnější druh limitu financování v maloobchodním sektoru. Držák na plastové výrobky k dispozici sumu peněz utratit a zotavit se, co může až do uplynutí karty. V případě, že splácení dluhu byla použita na danou hodnotu druhý den je k dispozici pro výdaje. Co se týče obecných pravidel splácení, problematika bankéři ponecháno na uvážení dlužníka. Ta mohou uhasit dluh v plné výši a dílů v souladu s doporučeními pro výrobu minimální měsíční platby.
Půjčky na vzdělání. Cílové půjčky na školné na vysokých školách rovněž poskytují postupné omezení schválené výdajové. Tranše banky obvykle přicházejí dvakrát ročně (placenou každý semestr). A tak po celou dobu tréninku.
Na úvěry na rozvoj podnikání. Pokud firma nebo podnikatel vždy cítit potřebu dodatečných finančních investic (nebo například, zabývajících se lukrativní sezónní), jsou otočné limitu může být skutečnou spásou. Příslušné programy speciálních nabídek pro obchodníky chybí v hojnosti. Podnikatelé dokonce dovolil dát přednost nejvýhodnějších forem financování.

Shrneme-li, musíme poznamenat, že tento limit úvěr pod otáčivým dlužník může přinést neméně dobře, než dostat jednorázovou finanční pomoc. Přesto v tomto případě zákazník dostane více příležitostí ke kontrole jejich výdajů - výdajový limit mohl postupně a ne platit úroky z celé částky, ale ve skutečnosti strávil. Mimochodem, to je důvod, proč vysoké míry základnových nedělají úvěrové linie dražší výrobek, než kterýkoli z klasických úvěrů.