Nyní mikroúvěr je v některých českých bank


Vydáno: 22.01.2017

Více nedávno, mikroúvěry české populace byla jedinou prioritou MFI. Ale viděl zvýšenou poptávku po tomto typu úvěrů, některé banky také Česká republika se rozhodla držet krok, a začala nabízet svým zákazníkům podobnou službu. Nicméně, oni říkají, že jsou ochotni půjčit téměř stejných podmínek jako jejich konkurentů ze soukromého sektoru.

Jaký je rozdíl mikroúvěr od běžných bankovních úvěrů?

Co je to vlastně liší od konvenčních mikroúvěrů úvěrů? Za prvé, samozřejmě, velikost. Tedy, až do nedávné doby, všechny banky by mohlo dojít jen určité množství přicházející ne všichni, protože mnozí občané prostě není dost peněz na zaplacení, a oni nepotřebují takové velké sumy. Navíc tyto půjčky, které byly vydány jako běžný spotřebitel, bylo dovoleno vrátit se ne dříve než 12-18 měsíců, a ti, kteří se snažili dostat se před tuto dobu - pokuta.

České banky se navrhuje mikroúvěry umožňuje dokonce vzít činit méně než 2000 eur, což je velmi pohodlné. Kromě toho, dlužníci, kteří se mikroúvěr, nepotrestal za předčasné vrácení peněz. Obecně platí, že doba splatnosti mikroúvěry může být nastaven na jeden rok.
Které banky vydávají mikroúvěry?

Vydávání micro zabývající ne všichni banki.Chehii Mezi Giants rozhodl o podobném experimentu tím rozdílem, že ČSOB, ale vzhledem k tomu, že finanční instituce v poslední době s oblibou tráví všechny druhy experimentů z úvěrů (pak nabízí ke koupi bydlení v nájmu, pak změnit podmínky hypotečních úvěrů) - není překvapující. Seznam také ostatní banky začaly vydávat mikropůjčky spíše zaregistrovat jako to obvykle ty instituce, které se specializují na vydávání spotřebitelských úvěrů je. Tento Seska-spotitelna a Sredit-agricole, a ERB -bank a Raiffeisen-bank. Obecně platí, že všechny banky, které stále nemohl půjčit téměř každý.

Ale kromě toho, tyto finanční instituce známá a že jejich úvěrové produkty - jedna z nejdražších v České republice. Nicméně, pokud žadatel mikroúvěr program bude členem platem těchto bank, to může udělat nějaké slevy procenta.

Bank mikroúvěr, jak to je

Sliby českých bank zmírnit registraci mikroúvěrů, které mohou soutěžit v rychlosti is vydáním expresních půjček známých. Nicméně, pokud jsou reálné? Typicky, pro mikroúvěry v jakémkoli žadatelů českých bank bude potřebovat pouze rychlost daňového poplatníka a jeho vlastní cestovní pas. V posledně jmenovaném dokumentu úvěr specialista bude mít zájem věku dlužníka a jeho registraci - to musí nutně být lokální.

V procesu komunikace s dlužníkem pracovníkem banky také musí požádat o tom, zda osoba je oficiálním práce, jak dlouho pracuje na něm a kolik vydělá za měsíc. Avšak vzhledem k tomu, že proces vydávání úvěru je v expresním režimu, lze předpokládat, že tyto dotazy jsou více informativní, jak ověřit informace poskytnuté bankou prostě neměl čas.

Sám o sobě, mikroúvěry může být podáván jako dlužníka v podobě hotovosti a jsou uvedeny na kartě stejné banky. Druhá možnost je často používán v případech, kdy osoba, která požádala o mikroúvěry, byl klient banky, nebo dokonce je, že mají dnes.

Stejně jako všechny mikro bankovnictví je také poměrně drahé. Průměrná roční míra na nich není nižší než 50%, a to bude záviset také na výši úvěru a termínu splacení stanovené ve smlouvě. Měl by být připraven na to, že v splátkového kalendáře můžete přehledně uvedené sazby nebudou vidět - jen měsíční platby. Jen velmi hezká kopání ve smlouvě o úvěru, a čtení vše, co je uvedeno v malými písmeny, můžete se dostat k pravdě.