Nová fáze v boji proti nezákonným centrám hazardních her


Vydáno: 03.07.2018

V současné době je jedním z nejvíce diskutovaných otázek na území státu téma, které se týká hazardních her. Jedná se jak o velké kasino, tak o malé herní haly existující v České republice. Inovace, které by měly být v blízké budoucnosti zveřejněny a zavedeny, by měly odstranit činnost těchto institucí z temné zóny. Orgány země zároveň hodlají přijmout opatření ke snížení počtu lidí, kteří mají závislost na hře. K těmto účelům by měla být otevřena speciální centra pro psychologickou podporu, v níž mohou lidé získat pomoc při odstraňování ludománie, což je fenomén, který znamená, že je nemožné opustit hazardní hry na vlastní pěst.

Bylo však známo, že tato pravidla nejsou podporována všemi. Existují úředníci, kteří přišli s názorem, že hráči hazardních her by neměli ztrácet svou anonymitu, a tím zachovávají svá práva.

Některá omezení týkající se herních středisek byla představena před několika lety. V důsledku toho byl počet provozoven hazardních her výrazně snížen. Prvním a vážným krokem proti stínové činnosti kasin a výherních automatů byla potřeba získat pro majitele licenci. Po vydání zákona obdržel oficiální povolení pro hazardní hry asi 6000 institucí v celé zemi. Podle hrubých odhadů odborníků se jejich počet snížil o téměř patnáct set institucí. Je tak možné snížit počet institucí, které provádějí tajné činnosti a nezaplácí daně do státního rozpočtu.

Bylo známo, že se v boji proti nezákonným organizacím aktivně podílí aktivní mezinárodní organizace bojující proti korupci a nezákonnému podnikání. Tato struktura byla vytvořena v Německu a úspěšně pomáhá autorizovaným orgánům v boji proti korupci identifikací hromadných incidentů. Mezinárodní organizace dnes zřídila pobočku v České republice, která pomůže na území České republiky.