Nový zákon pro český supermarket


Vydáno: 03.01.2018 | Aktualizace: 02.01.2018

Nedávno oprávněné osoby z České republiky uvedl, že dokončila vývoj nového zákona, který přijde do vaší pevnosti na začátku příštího roku.

Zaměřuje se na aktivity supermarketů a velkých obchodů s potravinami, jejichž plocha je větší než 500 metrů čtverečních.

Nicméně, v první fázi své existence, dokument bude zaměřen na činnost komerčních objektů v Praze, protože tam je soustředěn velký ukazatel z největších objektů, ale v budoucnu bude zákon platí pro všechny stávající státní supermarketech. Je také pravděpodobné, že bude revidováno a sníženo v budoucím kritériu pro čtvercové plochy obchodů.

Podstata zákona spočívá v tom, že na legislativní úrovni s cílem donutit vlastníky obchodních řetězců, a to v rozsahu nezbytném pro poskytnutí charitativních aktivit pro znevýhodněné skupiny.

Tyto výrobky, které z nějakého důvodu nebyla včas implementovány a zůstala na pultech obchodů, by měly být převedeny do fondů, které se bezprostředně podílejí na charitu a distribuci potravinových balíčků na ty nejpotřebnější - dětské domovy, internátní školy na obsahu se zdravotním postižením, velké rodiny, důchodci s nízkými příjmy.

Již nyní se dozvěděli o nejednoznačném postoji k tomuto zákonu ze strany podnikatelů. Mnozí z nich podpořil zákon a vyjádřil plný souhlas se základním konceptem, zatímco jiní oponují takovou legislativu volba pro obchodní řetězce.

Nicméně, ne každý má jasnou představu o tom, co přesně podmínky jsou předloženy k majitelům supermarketů, které stanovují objem charitativních akcí, a není známo, o načasování a požadovaných intervalech.

Převody do charitativních aktivit jsou produkty, jejichž balení ztratilo svůj patrný vzhled, avšak neovlivňuje integritu výrobku. Orgány také uvedly, že bude provedena přísná kontrola týkající se dat vypršení platnosti zboží. Výrobky, jejichž platnost vypršela na dobré účely, jsou zakázány a pachatelé budou potrestáni pokutami.