Nový vlak Praha Benešov za předpokladu, mini bar, zásuvek a wifi


Vydáno: 28.02.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Nový vlak Praha Benešov za předpokladu, mini bar, zástrčku a Wi-Fi.
Pondělí 29.února mezi Prahou a Benešovem ve všední dny bude sedm letů rychlík společnost Arriva (součástí Deutsche Bahn). Plánuje rozšířit cestu k Sedlchan nebo Vlashymi, ale chce získat dotace ze středoevropského regionu.
Budou přepravovat cestující motorový vlak 845 série od Deutsche Bahn, která na konci roku 2013 cestoval z Prahy do Kralup. Vozy byly postaveny v 90. letech. V Německu v roce 2012, společnost Arriva držel jejich rekonstrukci. Nyní je zde výstup, posezení, kde můžete hovořit na telefonu a minibarem. Běží wi-fi. Plán vlak do prodávají potraviny.
Denně od Benešova do Prahy vlakem cestuje několik set lidí. Vzhledem k opravy silnic, aby se do hlavního města vlakem byl rychlejší než autem nebo autobusem. Ve všední dny, bude sedm letů rychlých vlaků.
Asi před třemi měsíci, společnost Arriva uzavřel trasu Praha-Kralupy kvůli nedostatku ziskovosti. Benešov Praha se jeví jako slibnější směr, existují v Praze jezdit. Ale na rozdíl od českých silnicích Arriva vlaky nemohou koupit dočasné vstupenky v Praze na veřejnou dopravu.