Nový systém proti krádeži pro jízdní kola


Vydáno: 23.11.2017 | Aktualizace: 23.11.2017

Ve městech České republiky je v poslední době zaznamenána vysoká míra krádeže kolových vozidel. Tato kategorie zahrnuje jízdní kola, invalidní vozíky a tak dále. Aby se omezilo šíření tohoto nepříjemného jevu, navrhují státní orgány zavedení nového bezpečnostního opatření. Potenciálním obětem vetřelců bude k dispozici nová metoda preventivní ochrany, která může snížit riziko krádeže. Nedávno byl zahájen inovační systém nazvaný "umělá DNA". Je to určitá značka, která musí být umístěna na kolových vozidlech.

Majitelé tohoto systému se již stali několika tisíci lidí, kteří pravidelně používají osobní dvoukolové vozy. DNA marker je specializovaná lepicí páska, na které je nápis vyroben nezmazatelným nátěrem. Pouhým okem zjistit, zda existuje taková nálepka na dopravu je nemožné, a to pouze pod vlivem ultrafialového záření může detekovat.

Film zobrazuje specifické identifikační číslo vlastní majiteli. Je velmi obtížné ji odhalit a odstranit. Policie uvedla, že po zavedení systému do užívání byla úroveň krádeží již výrazně snížena. A po objevení krádeže přepravy bylo mnohem jednodušší najít ukradený předmět. Nicméně tradiční preventivní opatření jako zámky by neměly být zapomenuty.

Nedávno díky "umělé DNA" policisté objevili celý obchod, který prodával ukradené jízdní kola. Po založení vlastníka porovnáním značek se doprava vrátila skutečným vlastníkům.