Nový formát identifikačních karet


Vydáno: 15.11.2017 | Aktualizace: 15.11.2017

Systém pasů České republiky bude brzy předmětem globální reformy. Vedení země uvedlo, že od druhé poloviny příštího roku začne výměna průkazů totožnosti, která bude vypadat jako plastová karta s vestavěným mikročipem. Pomocí nich majitelé budou moci platit účty online, objednat různé certifikáty a výpisy, zaregistrovat se na schůzku s lékařem a mnoha dalšími. Bylo známo, že takové nově objevené gadgety budou propojeny se všemi státními systémy, včetně služeb zaměstnanců ministerstva vnitra.

Obyvatelé Prahy, Brna, Karlových Varů a dalších českých měst budou moci zakoupit nemovitosti, využívat nájemní službu, protože zařízení bude přizpůsobeno pro práci se všemi obchodními společnostmi. Kromě toho může být karta použita v celé EU.

Dnes existuje nejednoznačný postoj k novému průkazu totožnosti. A pokud některé struktury tuto myšlenku jednoznačně podporují a věří, že to může zachránit společnost před zbytečným byrokratickým rozrušením, jiní jsou kategoricky proti ní. Je však třeba poznamenat, že společnost často vnímá jakoukoli inovaci, je velmi nepřátelská. Musí projít určitou adaptační dobou, než novinka způsobí důvěru a prokáže její ziskovost.
Přechod na inovativní systém přiměje všechny občany České republiky, aby nahradili identifikaci dokumentů. Jak říkají orgány, postup pro nahrazení pasu v pořadí fronty bude zdarma pro všechny.

Chcete-li to nalézat, budete muset zaplatit asi 200 Kč.