Nevracejte půjčku - zapomeňte na cesty do zahraničí


Vydáno: 06.10.2016 | Aktualizace: 06.10.2016

Dostupnost spotřebitelských úvěrů pro české populace vyvolal skutečný rozruch, s nimiž naši občané mohou dovolit dnes konzumovat různé výhody civilizace. Žádné peníze koupit novou pračku - vzít úvěr; Není dost peněz na opravy - problémům, vezme je do banky. Dokonce i mobilní telefony jsou nahrazeny každých šest měsíců, kvůli rozmarné módy, také díky úvěru.

Poboček a kanceláří českých bank jsou v každém slušné centra a hypermarketu - takže téměř každý doma! To vše vede k tomu, že s rostoucím počtem úvěrů se zvýšil a počet chronických neplatičů a množství zpětně. Samozřejmě, že věřitelé nemají rádi tuto situaci. Ale práce zvlášť s každým z dlužníků je obtížné, to vyžaduje čas, peníze a vyškolený personál. Proto se banky, po několika neúspěšných pokusech dostat se na svědomí nedbalosti dlužníci následně přenést do inkasních agentur, exekutory - a na rozloučenou, kreditní historii ...

Na státní úrovni rovněž přijata opatření na ochranu finanční zdraví organizací, které tvoří půjčky. Stále více dlužníků, kteří si myslí, že jsou o samotě čelit takové omezení jejich občanských práv a svobod jako zákaz cestování mimo území České republiky. Představte si situaci, kdy občan České republiky setkal na dovolené ve Švýcarsku, koupil si lístek a šel na letišti, ale průchod hraničních kontrol byl předložen k tomu, že cesta neuskutečnila. Důvod - nezaplacené bankovní úvěr nedoplatky, což je potvrzeno příslušnými doklady.

Právní předpisy o soudní vykonavatelé České republiky, mají právo omezit cestování mimo území České republiky pro občany, kteří mají finanční závazky ke státu, organizací nebo občanů, potvrzených na základě soudního rozhodnutí. Nicméně, nedošlo k porušení zákonných práv občanů zde.

Je třeba poznamenat, že toto opatření bylo velmi účinné. Poměrně velké procento dlužníků potýkají s neschopností opustit zemi velmi rychle nalézt potřebné prostředky a splatila své dluhy. Zbytek je dosud neučinily.