Nemohu zapnout spotřebitelské úvěry


Vydáno: 05.12.2016

Jak těžké odolat pokušení vzít spotřebitelský úvěr na 0% APR. Zajímavé příznivé podmínky přitahuje svou jednoduchostí a výhody. Ale i pokud budete používat propagační kredity nemohl - tam jsou obvyklé retailových úvěrů více či méně výhodných podmínek. Výplata 25-30% RPSN u spotřebitelských úvěrů jsou považovány za věrné podmínky úvěru. Ale získat úvěr - je jedna věc. Dále je třeba ji vrátit, platit měsíční příspěvek, dle harmonogramu.

Samozřejmě, že předtím, než si vzít úvěr je dobré pro vypočítá, střízlivě posoudit jejich sílu. Ale život často dělá úpravy našich plánů. To tak se stane, že z důvodu změněných okolností nebo vyšší moci situaci se nacházíme v obtížné finanční situaci, která činí úvěr je téměř nemožné.

A tato situace je v dnešní době není neobvyklé. Odborníci říkají, že 78 miliardy Kč. UAH. spotřebitelské úvěry vydané bankami loni, Česká republika, asi 25 mld. Kč. zpoždění. To znamená, že každý třetí úvěr je problematické.

Ve špatném plánování jejich rozpočty neopatrný dlužníků po splatnosti úvěrů v důsledku objevit "příliš loajální" bank. Některé finanční instituce dával půjčky bez příjmu, aniž by bylo nutné kauci, někdy s falešnými doklady.

Tyto agresivní metody některých bank v poskytování úvěrů částečně oprávněné. 3% za měsíc plus 10% provize kompenzovat různé druhy rizika selhání "špatných" úvěrů. V tomto případě princip platí - za jednomu dlužníkovi zaplatit dva pečlivého dlužníka.

Přesto nezodpovědné povzbudit zákazníky k úhradě nezaplacených úvěrů mají systém pokut a penále. Dokonce i skutečnost, že opožděné platby banka může účtovat pevnou výši pokuty, některé finanční instituce i praxe v takových případech, úrokové sazby z úvěru ve výši 1%.

Kromě toho byl nesplacený zůstatek bank obvykle představují dvojnásobek úrokové sazby z úvěru. To znamená, že pokud smlouva o úvěru jste se přihlásili na základě platebních podmínek o 36% ročně, v případě pozdního bude muset zaplatit 72%.

V případě, že pozdní splácení úvěru jste konala v pravidelných intervalech - připravte se platit vyšší úroky se sazbou dvojí rychlostí NB za každý den prodlení. Vzhledem k tomu, že dnes je sazba 9,50%, trest je 19% z výše úvěru vynikající každý den - ne příliš málo. Pokud se tyto částky dohromady, bude spotřebitelský úvěr vás stálo "zlata".

Samozřejmě, než se rozhodne o nejlepším úvěru "sedmkrát opatření", než v budoucnu platit za ukvapené nahodilá aktu. Objektivně a přiměřeně zhodnotit jejich finanční možnosti, a pak mít jen správné rozhodnutí.