Nejvyšší úroveň zhodnocování nemovitostí ve všech městech EU je v Praze pozorována


Vydáno: 27.01.2018 | Aktualizace: 27.01.2018

Nový rok provedl úpravy finanční situace obyvatel České republiky. Jak říkají odborníci, nyní se výrazně zvyšuje hodnota nemovitostí. Zvláště závod se konal v hlavním městě České republiky v Praze, neboť je nyní vidět výrazné zvýšení počtu obyvatel v tomto městě. Mnoho mladých lidí nadále vyjadřuje touhu žít v centru kulturního života - hlavního města. A protože se dnes mnozí občané republiky cítí sebevědomí ve své vlastní solventnosti, aktivně využívají takovou službu jako hypoteční úvěr na bydlení a dávají přednost koupi bytu nebo domu v Praze.

Finanční analytici tvrdí, že růst cen nemovitostí v České republice a zvláště v Praze vede tempo mezi všemi městy Evropské unie. Poslední čtvrtletí předchozího roku zaznamenalo výrazné zvýšení cen nemovitostí, ale v současné době je nejvyšší úroveň. Po České republice jsou náklady na bydlení následovány Portugalskem a Irskem.

Dnes budou ti, kteří chtějí koupit nemovitosti v Praze, nuceni zaplatit největší částku. Mírně nižší cenová politika v Brně. Ale pokud porovnáme cenovou úroveň běžného roku a před dvěma lety, pak se zvýšila o více než 20%. Nicméně odborníci na finanční analýzu tvrdí, že v blízké budoucnosti by mělo dojít k poklesu dynamiky růstu cen. To znamená, že se zvýší na určitou značku a zastaví se po určitou dobu.

V Itálii je dnes pozorována absolutně polární situace. Zde odborníci stanovit pokles cen pro bydlení a další nemovitosti. Tento stát je jediný ze zemí EU, kde je zaznamenán levný nemovitý majetek.

Finanční instituce, které zákazníkům poskytují požadované částky na nákup bytů v Praze, podle nich řeknou, že mají v úmyslu revidovat podmínky poskytování úvěrů a zavést přísnější požadavky na potenciální dlužníky. Bankovní zákazníci by také měli být připraveni zvýšit úrokové sazby.